Allecoudent

Jak przygotować dziecko na pierwszą wizytę w gabinecie?

wizyta dziecka u lekarza

Według schematu postępowania pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologa powinna odbyć się, kiedy ma ono 6 miesięcy. Dzięki temu proces adaptacji przebiega samoistnie.

Sprawdź naszą ofertę

Dziecko od najmłodszych lat uczone jest dbania o higienę jamy ustnej oraz regularnych wizyt u lekarza dentysty. Jednak nadal zdarzają się sytuacje w których dziecko trafia do gabinetu w późniejszym wieku. Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa dziecięcego?

dentysta dziecięcy Stomatologia dziecięca

 

Co robić?

Poopowiadać dziecku o gabinecie stomatologicznym, jak wygląda, jak jest wyposażony, czego może się spodziewać. Należy też dziecku pokazać zdjęcia gabinetu i sprzętów w nim się znajdujących. Wytłumaczyć na czym polega badanie jamy ustnej i dlaczego jest to tak ważne dla każdego człowieka. 

Czego nie robić?

Nigdy przed wizytą nie wolno dziecku mówić, że to „trochę poboli i przestanie”,” jak nie będziesz grzeczny/grzeczna zostawię Cię tam samą”, „ nie bój się”, „ to nie boli”, „ ja się boję, ale ty bądź dzielny/dzielna”.

stomatolog dziecięcy

 

Dziecko, co zupełnie normalne, będzie zestresowane wizytą w nowym miejscu i spotkaniem nowych ludzi. Rolą rodzica jest zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa, a rolą lekarza pokazać dziecku świat stomatologii, odpowiedzieć na wszystkie pytania, pokazać jak codziennie powinno się dbać o higienę jamy ustnej i zachęcić do tego. Mówiąc dziecku, nie bój się, dajemy jasny sygnał, że jest czego się bać. Kiedy mówimy, że nie będzie bolało sygnalizujemy, że może boleć.

Dziecko to czysta karta. Starajmy się zapisać ją tylko tymi dobrymi wspomnieniami. Wiąże się to również z tym, iż pierwsza wizyta dziecka w gabinecie NIE MOŻE BYĆ WIZYTĄ Z BÓLEM. To nigdy nie są przyjemne wizyty. Lekarz stara się uśmieżyć ból małego pacjenta, jednak ten nie rozumie co się dzieje. Bardzo często nie współpracuje i buduje się negatywny obraz gabinetu stomatologicznego. Takie wizyty często skutkują całkowitym brakiem współpracy dziecka ze stomatologiem i koniecznością późniejszego leczenia w sedacji lub w znieczuleniu ogólnym. Wizyty kontrolne oraz prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa, aby Wasze dziecko z uśmiechem przychodziło do stomatologa.

Umów się na wizytę!
dziecko u dentysty

 

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.