Allecoudent

Blog

Niegojące się zmiany w jamie ustnej

Niegojące się zmiany w jamie ustnej

Niegojące się zmiany w jamie ustnej to poważny problem zdrowotny, który może sygnalizować różne schorzenia, od infekcji po nowotwory. Ich identyfikacja i leczenie są kluczowe, ponieważ mogą wpływać na ogólne zdrowie pacjenta, komfort życia oraz potencjalnie wskazywać na poważniejsze, systemowe choroby. W niniejszym artykule omówimy przyczyny, objawy oraz strategie diagnostyczne i terapeutyczne stosowane w stomatologii w przypadku nie gojących się zmian w jamie ustnej.

Kwasowa erozja szkliwa w stomatologii

Kwasowa erozja szkliwa w stomatologii

Erozja szkliwa, znana również jako erozja kwasowa, jest jednym z głównych problemów stomatologicznych XXI wieku. Charakteryzuje się utratą twardych tkanek zęba, przede wszystkim szkliwa, na skutek działania kwasów niezwiązanego z działaniem bakterii w jamie ustnej. Zjawisko to może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, estetycznych oraz funkcjonalnych.

Jak radzić sobie z problemami dentystycznymi w czasie ciąży?

Jak radzić sobie z problemami dentystycznymi w czasie ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, który niesie za sobą wiele zmian. Wśród tych zmian mogą pojawić się również problemy ze zdrowiem jamy ustnej. W dzisiejszym artykule omówimy, jak postępować w przypadku dolegliwości bólowych ze strony zębów w czasie ciąży, jakie leczenie jest dozwolone, a także jak dbać o higienę jamy ustnej w tym szczególnym okresie.

Kamica ślinianek - diagnoza, leczenie i zapobieganie

Kamica ślinianek - diagnoza, leczenie i zapobieganie

Kamica ślinianek jest schorzeniem, które może powodować dolegliwości w jamie ustnej, a w niektórych przypadkach nawet poważne komplikacje zdrowotne. Przyjrzyjmy się bliżej temu problemowi, jego przyczynom, objawom, metodom diagnozowania, leczenia oraz sposobom zapobiegania.

Dlaczego higiena języka jest ważna?

Dlaczego higiena języka jest ważna?

W trosce o zdrowie jamy ustnej, wiele osób skupia się na szczotkowaniu zębów i użycia nici dentystycznej, ale istnieje często zaniedbywany aspekt, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu higieny jamy ustnej- język. Higiena języka nie tylko wpływa na świeży oddech, ale również ma znaczący wpływ na ogólne zdrowie jamy ustnej. Przyjrzymy się, dlaczego pielęgnacja języka jest istotna i jakie korzyści niesie ze sobą regularne dbanie o tę część jamy ustnej.

CBCT- co to takiego?

CBCT- co to takiego?

Obecnie stomatologia korzysta z zaawansowanych technologii, które umożliwiają precyzyjną diagnostykę i planowanie leczenia. Jednym z najnowocześniejszych narzędzi w dziedzinie radiologii stomatologicznej jest komputerowa tomografia stożkowa (CBCT, ang. Cone Beam Computed Tomography), będąca rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie obrazowania medycznego. CBCT umożliwia trójwymiarową rekonstrukcję struktur zębów, szczęki, żuchwy oraz reszty twarzoczaszki, co znacznie poprawia dokładność diagnostyki oraz planowanie leczenia.

Zębiniaki - co to takiego?

Zębiniaki - co to takiego?

Zębiniaki to zwapnienia, które występują głównie w miazdze komorowej zęba, rzadziej korzenia. Przez długi czas mogą nie dawać objawów, a jednym z pierwszych może być wystąpienie nagłego silnego bólu.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.