Allecoudent

Blog

Blog stomatologiczny - Allecoudent

Zdrowa dieta dla zdrowia jamy ustnej

Zdrowa dieta dla zdrowia jamy ustnej

Nasza codzienna dieta odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł. Wybierając odpowiednie produkty spożywcze, możesz wspierać zdrowie jamy ustnej i unikać problemów z próchnicą oraz chorobami dziąseł. Jest to nie tylko korzystne dla Twojego uśmiechu, ale także dla ogólnego stanu zdrowia. Przedstawiamy Wam kilka informacji na temat tego, jak dieta wpływa na zdrowie twoich zębów i dziąseł.

Białe plamy na szkliwie. Przyczyny i leczenie

Białe plamy na szkliwie. Przyczyny i leczenie

Demineralizacja najbardziej powierzchownej warstwy szkliwa, powszechnie określana jako białe plamy na zębach, to dość powszechny problem, który może wpłynąć na estetykę uśmiechu. Przebarwienia te mogą pojawić się na zębach z różnych przyczyn, a zrozumienie ich pochodzenia jest kluczowe w celu wyboru odpowiedniego leczenia.

Dziąsło po wyrwaniu zęba – jak się goi? Jak przyspieszyć gojenie?

Ekstrakcja zęba to niezbyt przyjemne doświadczenie, jednak w wielu przypadkach może okazać się koniecznością. Dziąsło po wyrwaniu zęba może być mocno spuchnięte, nadwrażliwe oraz bolesne, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i zachowanie szczególnej ostrożności kilka dni po zabiegu oraz stosowanie się do zaleceń stomatologa. Dowiedz się, jak przyspieszyć gojenie dziąsła po wyrwaniu zęba i na jakie dolegliwości się przygotować.

hemisekcja zęba

Hemisekcja zęba — na czym polega zabieg? Zalety i przeciwwskazania

Zachwycający, zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. By zadbać o kondycję zębów, należy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Często zdarza się jednak, że niektóre zęby wymagać będą całkowitego usunięcia — tak zwanej ekstrakcji. By tego uniknąć, czasem można zastosować hemisekcję. Ile to kosztuje? Jak wygląda hemisekcja zęba?

Agumentacja zębów

Augmentacja kości zęba — na czym polega zabieg?

Aby móc rozpocząć leczenie z zastosowaniem implantów, potrzebna jest tkanka kostna w odpowiedniej ilości i stanie. Niestety zazwyczaj po znacznym upływie czasu od utraty zęba mamy do czynienia z zanikiem kostnym. Niezbędny jest wówczas zabieg augmentacji kości. Dla kogo jest wskazany, czy jest bolesny i na czym polega regeneracja kości zęba? Sprawdź i odbuduj swój uśmiech!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.