Allecoudent

Blog

Powikłania po znieczuleniu u dentysty

Wpływ cukrzycy na leczenie stomatologiczne

Współcześnie stosowane znieczulenie stomatologiczne może mieć różne postacie: od maści czy sprayu używanych do znieczulenia powierzchownych warstw tkanek miękkich (np. powierzchni dziąseł), po najbardziej popularne znieczulenie “w strzykawce” podawane drogą wkłucia, po to aby móc znieczulić tkanki położone znacznie głębiej, np. nerwy zębów. Każda ingerencja w organizm człowieka, chociażby pod postacią znieczulenia, może nieść za sobą powikłania, dlatego ważne jest aby pacjent w gabinecie stomatologicznym został o nich poinformowany.

Ból zęba po leczeniu kanałowym - czy powinien występować?

Ból zęba po leczeniu kanałowym - czy powinien występować?

Głównym celem leczenia kanałowego jest uratowanie chorego zęba przed usunięciem, czyli ekstrakcją. Stomatolog usuwa chorą, czasem nawet już martwą, miazgę z kanału, czego efektem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych. Następnym etapem leczenia kanałowego jest opracowanie i wypełnienie kanałów specjalnym materiałem oraz odbudowa zęba.  Pacjenci jednak czasem uskarżają się na ból zęba po leczeniu kanałowym, który pojawia się na długo po zakończeniu leczenia. Czy taki stan powinien budzić niepokój?

Ból po wszczepieniu implantu - co robić?

Ból po wszczepieniu implantu - co robić?

Wszczepienie implantu pozwala uzupełnić braki w uzębieniu. Zabieg nie trwa długo, ale jest stosunkowo wymagający dla przyzębia pacjenta tzn. kości oraz dziąsła. Z tego powodu krótko po jego przeprowadzeniu mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Na ogół nie są powodem do niepokoju. Dopiero ból o dużym natężeniu, utrzymujący się znacznie dłużej niż poinformował nas o tym lekarz może wymagać konsultacji u stomatologa. Podczas konsultacji dotyczącej leczenia implantologicznego, pacjent powinien przede wszystkim zgłosić lekarzowi uczulenie na metale albo choroby, które mogą mieć wpływ na proces leczenia.

Bonding czy licówki — co wybrać?

Ból po wszczepieniu implantu - co robić?

Bonding i licówki- to dwa sposoby na wykonanie odbudowy estetycznej zębów. Zastosowanie konkretnej metody zależy m.in. od stanu uzębienia, preferencji czy budżetu jakim dysponuje pacjent. Pomimo podobnego efektu ostatecznego zastosowania bondingu czy licówek, istnieją zasadnicze różnice w sposobie ich wykonania oraz wskazania i przeciwwskazania do zastosowania konkretnej metody odbudowy. Zatem co warto wybrać?

Najczęściej spotykane alergie w stomatologii

Najczęściej spotykane alergie w stomatologii

Alergie w stomatologii są istotnym problemem, który może wpływać zarówno na pacjentów, jak i personel medyczny. Zrozumienie najczęściej występujących alergenów oraz mechanizmów reakcji alergicznych jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznej i skutecznej opieki stomatologicznej.

Wpływ cukrzycy na leczenie stomatologiczne

Wpływ cukrzycy na leczenie stomatologiczne

Cukrzyca, przewlekła choroba metaboliczna charakteryzująca się hiperglikemią (wysokim poziomem glukozy we krwi), ma duży wpływ na zdrowie całego organizmu, w tym na zdrowie jamy ustnej. Zaburzenia w metabolizmie glukozy mogą prowadzić do licznych komplikacji stomatologicznych. Wzajemne oddziaływanie między zdrowiem jamy ustnej a cukrzycą jest kompleksowe i wieloaspektowe, co wymaga od stomatologów szczegółowej wiedzy i umiejętności zarządzania pacjentami z tą chorobą.

Jak przygotować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym?

Jak przygotować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym?

Wizyta u stomatologa może być stresującym doświadczeniem dla wielu osób. Dobre przygotowanie się do wizyty może pomóc złagodzić niepokój i zapewnić, że wizyta przebiegnie sprawnie i efektywnie. Oto kilka kroków, które warto podjąć przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Wizyta u stomatologa może być stresującym doświadczeniem dla wielu osób. Dobre przygotowanie się do wizyty może pomóc złagodzić niepokój i zapewnić, że wizyta przebiegnie sprawnie i efektywnie. Oto kilka kroków, które warto podjąć przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.