Allecoudent

Profilaktyka próchnicy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

Profilaktyka próchnicy u dzieci - nauka mycia zębów

Profilaktyka próchnicy u dzieci jest niezwykle istotnym aspektem dbania o ich zdrowie jamy ustnej. W wieku przedszkolnym i szkolnym rozwijają się nawyki, które mogą wpłynąć na stan zębów na przestrzeni całego życia. Dlatego warto zrozumieć, jakie kroki podjąć, aby zapewnić dziecku zdrowy uśmiech na długie lata.

Jaką szczoteczkę do zębów dla dzieci wybrać?

Jaką szczoteczkę do zębów dla dzieci wybrać?

Dziś przyjrzymy się temu, jak dobrać odpowiednią wielkość szczoteczki do wieku dziecka oraz jakie są najważniejsze cechy szczoteczek do zębów dla najmłodszych. Sprawdź, jakie materiały są najlepsze do produkcji tych szczoteczek oraz jakie dodatkowe funkcje warto rozważyć przy ich wyborze. Czy zastanawialiście się kiedyś, czy szczoteczki elektryczne są lepsze dla dzieci? A może macie wątpliwości dotyczące higieny i pielęgnacji szczoteczki? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na te pytania!

ból ucha od zęba u dziecka

Ból ucha od zęba u dzieci – skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić?

Ból ucha od zęba u dziecka może być bardzo dokuczliwy i uciążliwy, dlatego rodzice powinni jak najszybciej zareagować, udając się z wizytą do specjalisty. Jego źródła mogą być różne, dlatego konsultacja jest tutaj wskazana w pierwszej kolejności. Ból może mieć charakter ostry lub napadowy, promieniować, utrudniać sen i codzienne funkcjonowanie. Dowiedz się już dziś, co możesz zrobić, aby przynieść dziecku ulgę i jak skutecznie radzić sobie z tą dolegliwością.

przodozgryz aparat

Przodozgryz - co to jest i jak leczyć?

Przodozgryz to wada zgryzu, której charakterystycznym objawem jest wysunięcie dolnej wargi, co utrudnia mówienie, oddychanie i jedzenie. Ponadto może być źródłem kompleksów. Jego leczenie może okazać się skuteczne, pod warunkiem że wybierzemy odpowiednią metodę. Oceną problemu powinien zająć specjalista, dlatego warto się do niego udać, gdy tylko zauważymy coś niepokojącego. Jak rozpoznać przodozgryz oraz jakie są jego przyczyny?

Przyczyny bruksizmu u dziecka

Zgrzytanie zębami u dzieci – jakie są przyczyny i sposoby leczenia?

Zgrzytanie zębami u dzieci, podobnie jak u dorosłych, może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Zjawisko to zazwyczaj obserwuje się u najmłodszych w nocy i choć powszechnie kojarzone jest ono z występowaniem pasożytów u malucha, przyczyny tego schorzenia często są inne. Po czym rozpoznać bruksizm u swojej pociechy i w jaki sposób go leczyć?

Rozwój uzębienia dziecka od 3 roku życia

Rozwój uzębienia u dziecka od 3 roku życia

Między 3 a 6 rokiem życia w jamie ustnej nastaje względny spokój. Zęby z czasem zaczynają się od siebie odsuwać tworząc tremy. Są one potrzebne, jako dodatkowa przestrzeń dla zębów stałych, które są większe i masywniejsze niż zęby mleczne.

  • 1
  • 2

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.