
Urazy zębów powstają w różnych okolicznościach, jednak najczęściej powstają wskutek urazu mechanicznego. W takiej sytuacji najlepiej udać się do stomatologa, aby zapobiec dalszym powikłaniom i zadbać o zdrowie oraz estetykę uśmiechu.
Urazy zębów powstają w różnych okolicznościach, jednak najczęściej powstają wskutek urazu mechanicznego. W takiej sytuacji najlepiej udać się do stomatologa, aby zapobiec dalszym powikłaniom i zadbać o zdrowie oraz estetykę uśmiechu.
Efektem ubocznym ekstrakcji zęba jest obrzęk, lub też powszechniej znana wśród pacjentów "opuchlizna". Po upływie 48 godzin powinna zacząć ustępować samoistnie, choć w pewnym stopniu może utrzymywać się nawet do 7 dni. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy mimo upływu czasu nadal się utrzymuje? Jak zniwelować opuchliznę? Odpowiadamy!
Znieczulenie komputerowe zęba z wykorzystaniem systemu "The Wand" (ang. "Różdżka") jest nowoczesnym rozwiązaniem, które rewolucjonizuje podejście do leczenia stomatologicznego. To innowacyjne urządzenie pozwala na precyzyjne, bezbolesne podanie znieczulenia miejscowego, zapewniając wyższy komfort zarówno dla pacjenta, jak i lekarza stomatologa.
Ekstrakcja zęba to niezbyt przyjemne doświadczenie, jednak w wielu przypadkach może okazać się koniecznością. Dziąsło po wyrwaniu zęba może być mocno spuchnięte, nadwrażliwe oraz bolesne, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i zachowanie szczególnej ostrożności kilka dni po zabiegu oraz stosowanie się do zaleceń stomatologa. Dowiedz się, jak przyspieszyć gojenie dziąsła po wyrwaniu zęba i na jakie dolegliwości się przygotować.
Zachwycający, zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. By zadbać o kondycję zębów, należy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Często zdarza się jednak, że niektóre zęby wymagać będą całkowitego usunięcia — tak zwanej ekstrakcji. By tego uniknąć, czasem można zastosować hemisekcję. Ile to kosztuje? Jak wygląda hemisekcja zęba?
Aby móc rozpocząć leczenie z zastosowaniem implantów, potrzebna jest tkanka kostna w odpowiedniej ilości i stanie. Niestety zazwyczaj po znacznym upływie czasu od utraty zęba mamy do czynienia z zanikiem kostnym. Niezbędny jest wówczas zabieg augmentacji kości. Dla kogo jest wskazany, czy jest bolesny i na czym polega regeneracja kości zęba? Sprawdź i odbuduj swój uśmiech!
Wyrwanie zęba to trudny i złożony zabieg, który powinien być przeprowadzany pod okiem doświadczonego specjalisty. Aby uniknąć dodatkowych komplikacji, warto stosować się do określonych wskazówek, dotyczących również spożywania pokarmów. W niniejszym artykule omówimy procedurę wyrwania zęba oraz zalecenia, do jakich należy się stosować po zabiegu.
Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.