Allecoudent

Dziąsło po wyrwaniu zęba – jak się goi? Jak przyspieszyć gojenie?

Ekstrakcja zęba to niezbyt przyjemne doświadczenie, jednak w wielu przypadkach może okazać się koniecznością. Dziąsło po wyrwaniu zęba może być mocno spuchnięte, nadwrażliwe oraz bolesne, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i zachowanie szczególnej ostrożności kilka dni po zabiegu oraz stosowanie się do zaleceń stomatologa. Dowiedz się, jak przyspieszyć gojenie dziąsła po wyrwaniu zęba i na jakie dolegliwości się przygotować.

hemisekcja zęba

Hemisekcja zęba — na czym polega zabieg? Zalety i przeciwwskazania

Zachwycający, zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. By zadbać o kondycję zębów, należy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Często zdarza się jednak, że niektóre zęby wymagać będą całkowitego usunięcia — tak zwanej ekstrakcji. By tego uniknąć, czasem można zastosować hemisekcję. Ile to kosztuje? Jak wygląda hemisekcja zęba?

Agumentacja zębów

Augmentacja kości zęba — na czym polega zabieg?

Aby móc rozpocząć leczenie z zastosowaniem implantów, potrzebna jest tkanka kostna w odpowiedniej ilości i stanie. Niestety zazwyczaj po znacznym upływie czasu od utraty zęba mamy do czynienia z zanikiem kostnym. Niezbędny jest wówczas zabieg augmentacji kości. Dla kogo jest wskazany, czy jest bolesny i na czym polega regeneracja kości zęba? Sprawdź i odbuduj swój uśmiech!

Co jeść po wyrwaniu zęba?

Wyrwanie zęba to trudny i złożony zabieg, który powinien być przeprowadzany pod okiem doświadczonego specjalisty. Aby uniknąć dodatkowych komplikacji, warto stosować się do określonych wskazówek, dotyczących również spożywania pokarmów. W niniejszym artykule omówimy procedurę wyrwania zęba oraz zalecenia, do jakich należy się stosować po zabiegu.

Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba - jak przygotować się do zabiegu usunięcia zęba?

Usuwanie zęba, potocznie nazywane wyrywaniem, a fachowo - ekstrakcją, w niektórych sytuacjach jest koniecznością. Ekstrakcji zęba dokonuje się, gdy nie jest już możliwe leczenie zachowawcze. Na czym polega zabieg usunięcia zęba, jak się do niego przygotować i do jakich zaleceń stosować po wyrwaniu zęba?

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.