Allecoudent

Powikłania po znieczuleniu u dentysty

Wpływ cukrzycy na leczenie stomatologiczne

Współcześnie stosowane znieczulenie stomatologiczne może mieć różne postacie: od maści czy sprayu używanych do znieczulenia powierzchownych warstw tkanek miękkich (np. powierzchni dziąseł), po najbardziej popularne znieczulenie “w strzykawce” podawane drogą wkłucia, po to aby móc znieczulić tkanki położone znacznie głębiej, np. nerwy zębów. Każda ingerencja w organizm człowieka, chociażby pod postacią znieczulenia, może nieść za sobą powikłania, dlatego ważne jest aby pacjent w gabinecie stomatologicznym został o nich poinformowany.

Ból po wszczepieniu implantu - co robić?

Ból po wszczepieniu implantu - co robić?

Wszczepienie implantu pozwala uzupełnić braki w uzębieniu. Zabieg nie trwa długo, ale jest stosunkowo wymagający dla przyzębia pacjenta tzn. kości oraz dziąsła. Z tego powodu krótko po jego przeprowadzeniu mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Na ogół nie są powodem do niepokoju. Dopiero ból o dużym natężeniu, utrzymujący się znacznie dłużej niż poinformował nas o tym lekarz może wymagać konsultacji u stomatologa. Podczas konsultacji dotyczącej leczenia implantologicznego, pacjent powinien przede wszystkim zgłosić lekarzowi uczulenie na metale albo choroby, które mogą mieć wpływ na proces leczenia.

Bonding czy licówki — co wybrać?

Ból po wszczepieniu implantu - co robić?

Bonding i licówki- to dwa sposoby na wykonanie odbudowy estetycznej zębów. Zastosowanie konkretnej metody zależy m.in. od stanu uzębienia, preferencji czy budżetu jakim dysponuje pacjent. Pomimo podobnego efektu ostatecznego zastosowania bondingu czy licówek, istnieją zasadnicze różnice w sposobie ich wykonania oraz wskazania i przeciwwskazania do zastosowania konkretnej metody odbudowy. Zatem co warto wybrać?

Najczęściej spotykane alergie w stomatologii

Najczęściej spotykane alergie w stomatologii

Alergie w stomatologii są istotnym problemem, który może wpływać zarówno na pacjentów, jak i personel medyczny. Zrozumienie najczęściej występujących alergenów oraz mechanizmów reakcji alergicznych jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznej i skutecznej opieki stomatologicznej.

Wpływ cukrzycy na leczenie stomatologiczne

Wpływ cukrzycy na leczenie stomatologiczne

Cukrzyca, przewlekła choroba metaboliczna charakteryzująca się hiperglikemią (wysokim poziomem glukozy we krwi), ma duży wpływ na zdrowie całego organizmu, w tym na zdrowie jamy ustnej. Zaburzenia w metabolizmie glukozy mogą prowadzić do licznych komplikacji stomatologicznych. Wzajemne oddziaływanie między zdrowiem jamy ustnej a cukrzycą jest kompleksowe i wieloaspektowe, co wymaga od stomatologów szczegółowej wiedzy i umiejętności zarządzania pacjentami z tą chorobą.

Ropień w jamie ustnej - czym jest i jak z nim postępować

Ropień w jamie ustnej - czym jest i jak z nim postępować

Ropień jamy ustnej to nagromadzenie ropy w tkankach miękkich lub pod kością spowodowane miejscową infekcją bakteryjną w jamie ustnej. W większości przypadków zlokalizowane są blisko miejsca zakażenia, np. w głębokiej zakażonej kieszonce dziąsłowej, zębie z martwą miazgą, zmianą w okolicy korzenia czy też zainfekowanej śliniance. 

Niegojące się zmiany w jamie ustnej

Niegojące się zmiany w jamie ustnej

Niegojące się zmiany w jamie ustnej to poważny problem zdrowotny, który może sygnalizować różne schorzenia, od infekcji po nowotwory. Ich identyfikacja i leczenie są kluczowe, ponieważ mogą wpływać na ogólne zdrowie pacjenta, komfort życia oraz potencjalnie wskazywać na poważniejsze, systemowe choroby. W niniejszym artykule omówimy przyczyny, objawy oraz strategie diagnostyczne i terapeutyczne stosowane w stomatologii w przypadku nie gojących się zmian w jamie ustnej.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.