Allecoudent

Wpływ nikotyny na jamę ustną człowieka 4

nikotynizm

Nikotynizm jest jednym z głównych powodów modyfikowalnych czynników ryzyka zapaleń przyzębia.

Sprawdź naszą ofertę

Osoby przewlekle palące narażone są na gwałtowny i ostry przebieg chorób przyzębia co skutkuję zapaleniem dziąseł oraz szybkim rozchwianiem a następnie utratą zębów. Badania pokazują, iż prawie 70% osób palących cierpi na choroby przyzębia. Czy to oznacza, że osoby palące szybciej zgłoszą się do stomatologa tzw. periodontologia i sprawa zostanie wyleczona? Otóż nie.

zęby palacza

Klinicznie palacze dużo ciężej przechodzą zapalenia przyzębia. Kieszenie dziąsłowe są głębsze a zanik kości szybszy, jednak ze względu na upośledzone unerwienie i ukrwienie, stan ten nie daje dużych objawów bólowych, obrzęków czy krwawienia, co często daje fałszywy obraz, iż wszystko jest w porządku.

profilaktyka próchnicy zębów przy paleniu

Niestety nawet po zgłoszeniu się do periodotologa, taka osoba nie kwalifikuje się do większości zabiegów odtwórczych ze względu na nałóg. Nikotyna oraz podwyższona temperatura jamy ustnej w trakcie palenie, ale również podciśnienie wytwarzane w fazie tzw. zaciągania się dymem papierosowym, pogarsza znaczenie rokowania zabiegów oraz możliwości regeneracyjne tkanek a nawroty choroby są częstsze i szybsze niż u osób niepalących lub tych które palenie rzuciły. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz rzucenie palenia.

jak leczyć zęby palacza

Autorzy.:

Dr.n.biol. Małgorzata Gromadecka – Sutkiewicz

Lek.dent. Aneta Sutkiewicz

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.