Allecoudent

Stomatolog odpowiada - Q&A cz. 5

słodycze a mycie zębów

“Stomatolog odpowiada” to seria, która ma na celu pomoc w zrozumieniu znaczenia pielęgnacji jamy ustnej, a także w informowaniu o tym, jak zachować dobry stan zdrowia jamy ustnej.

Sprawdź naszą ofertę

1. Czy jak jem słodycze to zawsze muszę umyć zęby?

słodycze a próchnica zębów

Nie, ale…. Słodycze zawierają cukry, które stanowią podstawowy pokarm dla bakterii próchnicotwórczych. Tak więc dobrze jest przepłukać jamę ustną chociażby wodą po spożyciu słodkości, aby zwiększyć ph oraz wypłukać zalegające resztki pokarmowe. Dlaczego za tym nie umyć zębów? Mycie zębów bezpośrednio po posiłkach wpływa negatywnie na szkliwo zębów. Dlaczego? W czasie spożywania pokarmów ph jamy ustnej z lekko zasadowego spada do kwaśnego. Myjąc zęby w tym oknie wcieramy sobie te kwasy w szkliwo uszkadzając je. Dlatego jeżeli chcesz umyć zęby po zjedzeniu czegoś, należy odczekać min 20 min aby ph wróciło do swoich wartości. Badania naukowe dowiodły również, iż mycie dokładne zębów dwa razy dziennie jest wystarczające w walce z próchnicą i zachowaniem zdrowych zębów. 

2. Po co stosować płyn do higieny jamy ustnej i jak często to robić?

płyn do higieny jamy ustnej

Płyn do higieny jamy ustnej stanowi uzupełnienie codziennej higieny. Możemy go stosować w trakcie dnia, aby wypłukać resztki jedzenia oraz przywrócić optymalne ph jamy ustnej jak i odświeżyć oddech. 

3. Co jaki czas należałoby wykonywać przegląd kontrolny uzębienia u stomatologa?

jak często chodzić do dentysty

Przegląd jamy ustnej, nie tylko samych zębów należy wykonywać co 6 -12 miesięcy w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego. 

Umów się na wizytę!

Autorzy.:

Dr.n.biol. Małgorzata Gromadecka – Sutkiewicz

Lek.dent. Aneta Sutkiewicz

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.