Allecoudent

Stomatologiczne Q&A (pytania i odpowiedzi, dotyczące wizyt u stomatologa)

pierwsza wizyta dziecka u stomatologa

Wizyta u stomatologa często wywołuje wątpliwości, a także pojawia się szereg różnych pytań, dotyczących samej wizyty, jak i okoliczności, które jej towarzyszą. Dziś postaramy się odpowiedzieć na nurtujące pytania związane ze znieczuleniem, ciążą oraz dziećmi.

Sprawdź naszą ofertę

1. Czy w czasie karmienia piersią mogę leczyć się w znieczuleniu?

Obecnie nie ma przeciwwskazań do leczenia w znieczuleniu matek karmiących. Najnowsze badania wykazują, iż substancja znieczulająca nie przedostaje się do pokarmu.

karmienie piersią a znieczulenie dentystyczne
.

2. Czy podczas ciąży mogę leczyć zęby?

Nie tylko mogę, a muszę. Najlepiej, aby kobieta planująca ciążę, odbyła pełne leczenie przed ciążą, a w czasie ciąży w każdym trymestrze odbywała wizyty kontrolne. Jeżeli jednak przeoczymy ten okres, leczenie u stomatologa może odbywać się w trakcie całej ciąży. Jednak bardziej dogodnym momentem zarówno dla pacjentki, jak i lekarza jest II trymestr. W okresie ciąży zaleca się także wzmożoną higienę oraz wizyty kontrolne co 3 miesiące.

ciąża a leczenie zębów

3. Czy znieczulenie wpływa na prowadzenie pojazdów mechanicznych?

Znieczulenie stomatologiczne działa jedynie miejscowo i nie ma wpływu na ośrodkowy układ nerwowy, a co za tym idzie na zdolność pacjenta do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

znieczulenie u dentysty a prowadzenie samochodu

4. Czy mogę przyjść na wizytę z opryszczką wargową?

Opryszczka wargowa jest chorobą wirusową. Nie zaleca się wizyt stomatologicznych w czasie jej trwania ze względu na możliwość rozniesienia wirusa wewnątrz jamy ustnej, co z kolei może doprowadzić do opryszczkowego zapalenia jamy ustnej.

opryszczka

5. Kiedy przyjść na pierwszą wizytę do stomatologa z dzieckiem?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się między 6 a 12 miesiącem życia. Dzięki temu rodzice otrzymują dokładne informacje odnośnie dbania o jamę ustną swojej pociechy, a dziecko oswaja się z gabinetem stomatologii dziecięcej, jego zapachami i dźwiękami od najmłodszych lat.

Umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.