Allecoudent

Stomatolog odpowiada - Q&A cz. 4

pierwsza wizyta u dentysty kiedy

Seria przeznaczona jest dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak należy dbać o zęby. Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź naszą ofertę

1. Dlaczego należy leczyć próchnicę w zębach mlecznych? 

próchnica zębów mlecznych próchnica zębów

Zęby mleczne tak samo jak zęby stałe ulegają chorobie próchnicowej. Dlaczego należy je leczyć a nie czekać, aż wypadną. Jest to konieczne z 5 powodów.: 1. Mogą zacząć boleć, tak samo jak zęby stałe 2. Próchnica= bakterie, a co za tym idzie rozsiewanie się ich na organizm twojego dziecka co przy wciąż tworzącym się układzie immunologicznym powoduje liczne infekcje, najczęściej górnych dróg oddechowych, ale nie tylko. 3. Może powstać zapalenie ropne i ząb taki należy usunąć jak najszybciej, wiąże się to z przedwczesną utrata zęba mlecznego i koniecznością ścisłego monitoringu ortodontycznego, aby pojawiające się zęby stałe miały możliwość wyrżnięcia się w jamie ustnej. 4. Zęby mleczne są u twojego dziecka w jamie ustnej przez około 13 lat! Nie wypadają tak od razu. Wymiana uzębienia jest długotrwała więc zęby te muszą być zdrowe, aby pełnić swoje funkcję oraz pozwalać cieszyć się dziecku zdrowiem 5. Przy zepsutych zębach pojawia się u dziecka brzydki oddech oraz nieestetyczny wygląd zębów. 

2. Jak przygotowywać dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa?

zęby mleczne

Wizyta adaptacyjna powinna odbyć się między 6 a 12 miesiącem życia dziecka. Jest ona bardziej dedykowana dla rodzica niż dla dziecka, ponieważ dzięki tak wczesnemu rozpoczęciu adaptacji dziecko samoistnie aklimatyzuje się z gabinetem i sytuacją, która ma miejsce podczas wizyty. Ale co zrobić jak mamy starsze dziecko i nigdy wcześniej nie trafiło ono na fotel dentystyczny? Przede wszystkim nie strasz. Nie mów dziecku, że nie będzie bolało, że ma się nie bać itd. Wtedy dajemy dzieciom sygnał, że może boleć i że jest czego się bać. Traktuj wizytę adaptacyjną u stomatologa jak coś najzwyklejszego i zupełnie normlanego. Przed wizytą możesz opowiedzieć swojemu dziecku, jak wygląda gabinet i jak wygląda lusterko stomatologiczne i przegląd. Na rynku istnieje mnóstwo książek dla dzieci poruszających ten temat. 

3. W jakim wieku dziecko powinno iść na pierwszą wizytę u stomatologa? 

pierwsza wizyta u stomatologa

Wizyta adaptacyjna dziecka powinna odbyć się między 6 a 12 miesiącem życia. 

4. Jak często należy chodzić z dzieckiem do stomatologa?

pierwsza wizyta u dentysty

Jest to często sprawa indywidualna w zależności od dziecka. Generalnie, między 3 a 6 miesięcy. 

Umów się na wizytę!

Autorzy.:

Dr.n.biol. Małgorzata Gromadecka – Sutkiewicz

Lek.dent Aneta Sutkiewicz

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.