Allecoudent

Leczenie mikroskopowe

Leczenie zębów

Często słyszymy o leczeniu pod mikroskopem, zwłaszcza w nawiązaniu do leczenie endodontycznego. Czy leczenie mikroskopowe różni się od tradycyjnego?

Sprawdź naszą ofertę

Mikroskop sam w sobie nie leczy zębów. Robi to lekarz, jednak mikroskop umożliwia powiększenie obrazu na tyle, iż lekarz jest w stanie dostrzec detale, które, przy tradycyjnym leczeniu by mu umknęły; jak malutki dodatkowy kanał, szczelinkę czy zagłębienie. Widać też dużo lepiej, czy kanały są prawidłowo oczyszczone, jak przebiega płukanie kanału, jego krzywizny, zwężenia. Ale czy leczenie pod mikroskopem stosuje się tylko w leczeniu kanałowym? Absolutnie nie. Pod mikroskopem można wykonać praktycznie każdy zabieg w stomatologii, zaczynając od skalingu przez całą stomatologie zachowawczą, czyli tworzenie wypełnień, tzw. plomb, protetykę stomatologiczną czy chirurgię.

Leczenie mikroskopowe

 

Leczenie pod mikroskopem jest z założenia dokładniejsze, gdyż ludzkie oko nie jest w stanie wszystkiego wychwycić, dlatego też jest zalecane w stomatologii, gdzie samo pole operacyjne jest bardzo małe, więc mikroskop i powiększenie, które on daje jest wysoce wskazane. Leczenie mikroskopowe jest nieocenione zwłaszcza w trudnych przypadkach klinicznych, gdzie bez odpowiedniego wglądu niewiele da się zrobić.

Leczenie kanałowe

 

A teraz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

  1. Skoro mikroskop nie leczy, to dlaczego zabieg z jego użyciem jest droższy?
  2. Czas trwania leczenia mikroskopowego wydłuża się, zostają zużyte inne materiały oraz wliczona jest w to cena samego mikroskopu oraz jego utrzymanie i konserwacja, stąd różnica w cenie zabiegu u stomatologa.

  3. Czy zawsze muszę leżeć podczas leczenia pod mikroskopem?
  4. Leczenie pod mikroskopem wymaga poziomej pozycji pacjenta. Nie da się w innej przeprowadzić zabiegu z użyciem mikroskopu.

  5. Po co mi ta dziwna guma?
  6. Koferdam odizolowuje pole zabiegowe od reszty jamy ustnej, dzięki czemu, widoczność danego zęba jest lepsza, a pacjent może swobodnie przełykać ślinę i nie jest narażony na działanie płynów używanych podczas leczenia.

Umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.