Allecoudent

Ile kosztują zęby wkręcane?

Sztuczne zęby nie tylko stabilizują zgryz i pomagają podczas jedzenia, ale mają ogromny wpływ na samopoczucie pacjentów. Ze względu na to coraz więcej osób decyduje się na protezy stałe – zęby wkręcane świetnie uzupełniają ubytki w uzębieniu, stanowią jednak poważną inwestycję. Ile kosztują zęby wkręcane? Odpowiadamy w poniższym artykule.

zęby wkręcane cena

Zęby wkręcane – krótka charakterystyka

Wytrzymałe zęby wkręcane to doskonała alternatywa dla protez ruchomych. Dzięki montażowi dają uczucie naturalnych, zdrowych zębów podczas żucia i mówienia. Oprócz szczotkowania oraz nitkowania, jak prawdziwe uzębienie, nie wymagają dodatkowej troski. Protezy ruchome wraz pozostałymi zębami także trzeba odpowiednio oczyszczać – podwojona niejako ilość pracy może być dla niektórych osób uciążliwa.

Zęby wkręcane to w rzeczywistości metalowe implanty i pokrywające je korony. Najpopularniejsze implanty robione są z tytanu oraz cyrkonu – obydwa metale są wytrzymałe, zapewniają więc długotrwałe użytkowanie. Cyrkon dodatkowo wykazuje biozgodność, co oznacza, że szybciej adaptuje się do tkanek, a ponadto kolor implantów zbliżony jest do barwy zębów. Do śrub można dopasować porcelanowe lub ceramiczne korony.

Ile kosztują zęby wkręcane i od czego zależy ich cena?

Jedno z pierwszych pytań dotyczących implantów brzmi: „ile kosztują zęby wkręcane?”, odpowiedź nie należy jednak do prostych. Cena zębów wkręcanych zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od zastosowanych materiałów i technologii. Spory wpływ na koszty zabiegu ma lokalizacja gabinetu w danym regionie Polski. Cena wkręcanych zębów nie zależy jednak od od ich rodzaju ani umiejscowienia w jamie ustnej. Tyle samo można zapłacić za implant „jedynki”, jak i zęba trzonowego, u góry czy u dołu.

Często koszt wkręcanych zębów jest dodatkowo podwyższany ze względu na konieczne zabiegi przygotowujące pacjenta na implanty. Najpierw niezbędne są specjalne zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne w 3D, u niektórych osób trzeba jednak przeprowadzić także sterowaną regenerację kości oraz podniesienie dna zatoki szczękowej. Takie zabiegi mogą znacznie podnieść koszt wkręcanych zębów nawet o kilka tysięcy złotych.

Sprawdź: Co to jest proteza szkieletowa na zatrzaskach?

Szczęka z wkręcanymi zębami – cena

Osoby z bezzębiem z pewnością zadowoli informacja, że nie muszą płacić za montaż 32 implantów. Standardowo bowiem w takiej sytuacji w kości szczękowej umieszcza się tylko 4 śruby, natomiast w żuchwie – 2. To wystarczy, aby utrzymać most górnego i dolnego łuku zębowego. Taki zabieg najczęściej wymaga przeprowadzenia odbudowy kości oraz podniesienia dna zatoki szczękowej, jest więc znacznie droższy niż pojedynczy implant. Jego koszt w różnych gabinetach wynosi od 6000 do 10000 złotych.

Przebieg montażu zębów wkręcanych

Przed wszczepieniem implantów należy wykonać zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne 3D, a także wykonać wyciski protetyczne. Stomatolog musi także ocenić stan tkanki kostnej, której zadaniem będzie podtrzymanie implantu. Zanik kości wymaga jej odbudowy albo podniesienia dna zatoki szczękowej, co opóźnia założenie zębów wkręcanych o 6 do 12 miesięcy. W niektórych przypadkach należy przeprowadzić ekstrakcję zniszczonego zęba, aby przygotować implant – wówczas gojenie tkanek trwa około 3 miesiące.

Następnie można zamontować śruby przy znieczuleniu miejscowym. Jedna metoda to wstawienie implantu z częścią gojącą, która wystaje ponad dziąsło i około 2 tygodnie po zabiegu zostaje uzupełniona koroną. Drugi sposób polega natomiast na ukryciu implantu pod dziąsłem. Po jego zasklepieniu (co zajmuje 3-6 miesięcy) stomatolog ponownie odsłania metalowy element i wymienia go na śrubę gojącą, a po jakimś czasie odbudowuje koronę. Obydwie metody wymagają założenia szwów, konieczne jest także dbanie o higienę jamy ustnej, aby zapobiec stanom zapalnym dziąsła lub kości.

Rekonstrukcję korony przeprowadza się na podstawie pobranych wycisków. Może być ona wykonana z porcelany lub ceramiki – w obydwu przypadkach dokładamy wszelkich starań, aby kolor był jak najbardziej zbliżony do naturalnych zębów pacjenta. Aby jednak połączyć koronę ze śrubą, potrzebny jest także metalowy łącznik, zwany także filarem protetycznym. Łącznik przykręca się do implantu, a na nim montuje stabilnie koronę.

Sprawdź: Czym jest proteza natychmiastowa i ile kosztuje?

Przeciwwskazania dotyczące zębów wkręcanych

Wbrew pozorom zęby wkręcane nie są opcją dla każdego, kto boryka się z brakującym uzębieniem. Bardzo ważna jest konsultacja ze stomatologiem, a także implantologiem, który oceni sytuację i być może przedstawi inne rozwiązania dopasowane do sytuacji pacjenta. Dla przykładu zawsze warto poinformować lekarza o chorobie przewlekłej czy ciąży, a ponadto o:

  • nieleczonej parodontozie lub próchnicy,
  • nieustabilizowanej cukrzycy,
  • osteoporozie,
  • zaburzeniu układu krzepnięcia,
  • nowotworach,
  • AIDS,
  • uzależnieniach od narkotyków lub alkoholu.

Montaż implantów u pacjenta z powyższymi dolegliwościami może być bardzo niebezpieczny. Z reguły wkręcanych zębów nie stosuje się też u nastolatków do 18 roku życia ze względu na kontynuację rozwoju szczęki.

Zęby wkręcane – koszt w gabinecie Allecoudent

Stomatologowie w gabinecie Allecoudent troszczą się o pacjentów i dokładają wszelkich starań, aby proponowane formy leczenia odpowiadały stylowi życia danej osoby, kondycji jamy ustnej, a także jej możliwościom finansowym. Niektórym badanym oferujemy alternatywy dla zębów wkręcanych. Koszt dopasowujemy do naszych odwiedzających. Wszystkich pacjentów zainteresowanych wstawieniem implantów i nie tylko zapraszamy do umówienia wizyty osobiście lub telefonicznie.

Umów się na wizytę!

FAQ

1. Jakie są zalety zębów wkręcanych?

Zęby wkręcane stanowią świetną alternatywę dla protez ruchomych, ponieważ dają uczucie naturalnych podczas jedzenia czy mówienia. Są wyjątkowo wytrzymałe oraz nie wymagają specjalnej troski oprócz szczotkowania i nitkowania.

2. Ile kosztują zęby wkręcane?

Koszt wkręcanych zębów zależy od doboru materiałów, gabinetu stomatologicznego, a także między innymi od dodatkowych zabiegów, które mają na celu przygotować pacjenta do wszczepienia implantów. Na całkowitą cenę zębów wkręcanych składają się konsultacje, wykonanie specjalnych zdjęć, montaż implantu i budowa korony zęba, koszt to więc zazwyczaj kilka tysięcy złotych.

3. Jakie są przeciwwskazania do montażu zębów wkręcanych?

Zębów wkręcanych nie należy wstawiać osobom poniżej 18 roku życia, chorym na choroby przewlekłe czy kobietom w ciąży. Oprócz tego warto, aby cukrzyca pacjenta była ustabilizowana, próchnica zaleczona, a układ krzepnięcia pracował prawidłowo. Przed zabiegiem stomatolog przeprowadza zazwyczaj odpowiedni wywiad, należy więc poinformować go o wszystkich dolegliwościach.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.