Allecoudent

Protetyka Stomatologiczna: Odkryj Korzyści Protez Akrylowych

Protetyka Stomatologiczna: Odkryj Korzyści Protez Akrylowych

W dzisiejszych czasach protetyka stomatologiczna oferuje innowacyjne rozwiązania, które nie tylko przywracają funkcje zgryzu, ale również poprawiają estetykę i samopoczucie pacjentów. Jednym z popularnych wyborów są protezy akrylowe, które stanowią skuteczne rozwiązanie dla osób z utratą naturalnych zębów. Warto przyjrzeć się bliżej korzyściom, jakie niesie ze sobą noszenie protez akrylowych, zarówno pod względem estetyki, jak i komfortu codziennego życia. Przekonajmy się, dlaczego warto rozważyć to innowacyjne rozwiązanie w przypadku braków zębowych.

Senior w gabinecie stomatologicznym

Senior w gabinecie stomatologicznym

Regularne wizyty u dentysty pacjentów w podeszłym wieku są niezwykle istotne dla utrzymania zdrowia jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia. Jednak starsi pacjenci mogą doświadczać wyzwań związanych z wizytami u dentysty. W tym artykule omówimy, jak przygotować pacjenta w podeszłym wieku do wizyty stomatologicznej, aby zapewnić mu komfort i efektywną opiekę.

Dlaczego warto zdecydować się na uzupełnienie protetyczne przy brakach zębowych?

Dlaczego warto zdecydować się na uzupełnienie protetyczne przy brakach zębowych?

Noszenie protez zębowych niesie za sobą wiele korzyści. Wpływają na estetykę i samoocenę pacjenta. Protezy przywracają naturalny uśmiech i mimikę twarzy co ma pozytywny wpływ na samopoczucie i komfort psychiczny pacjenta. Dzięki protezom możemy cieszyć się swobodną komunikacją w otoczeniu oraz spożywać pełnowartościowe posiłki.

korona zębowa

Korony zębowe – co to jest i dla kogo są przeznaczone? Czym są korony porcelanowe?

Korona zębowa to uzupełnienie stałe protetyczne, które mocuje się do istniejących zdrowych zębów lub wcześniej wykonanych implantów. Jest to niezwykle estetyczne rozwiązanie stosowane w przypadku złamanych, ukruszonych, pękniętych, przebarwionych zębów lub ich braku. W porównaniu do protez, które można w każdej chwili samodzielnie wyjąć, korony mogą być zdjęte jedynie przez stomatologa.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe — rodzaje, cena, efekty

Piękny uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia oraz pewności siebie. Niestety, nie każdy może cieszyć się równymi, śnieżnobiałymi zębami. W takim przypadku nieocenione są licówki kompozytowe. Z powodzeniem mogą zamaskować przebarwienia, szpary między zębami, a także sprawić, że w kilka chwil po ukruszeniu czy złamaniu zęba nie będzie śladu. Czym dokładnie są licówki kompozytowe? W jaki sposób się je zakłada?

zęby wkręcane cena

Ile kosztują zęby wkręcane?

Sztuczne zęby nie tylko stabilizują zgryz i pomagają podczas jedzenia, ale mają ogromny wpływ na samopoczucie pacjentów. Ze względu na to coraz więcej osób decyduje się na protezy stałe – zęby wkręcane świetnie uzupełniają ubytki w uzębieniu, stanowią jednak poważną inwestycję. Ile kosztują zęby wkręcane? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Szkieletowa proteza zębowa klamrowa i bezklamrowa

Protezy szkieletowe – czym różnią się klamrowe i bezklamrowe?

Braki w uzębieniu nie tylko wyglądają nieestetycznie, przez co mogą obniżać samoocenę danej osoby, lecz także nierzadko są przyczyną zmiany ustawienia zębów, co często skutkuje wadami zgryzu. Te z kolei są powodem bólów głowy czy seplenienia. W związku z tym należy jak najszybciej pozbyć się tego problemu np. za pomocą protezy szkieletowej. Dlaczego warto w nią zainwestować?

  • 1
  • 2

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.