Allecoudent
protetyka poznań

Nalot na protezach

Z myślą o naszych pacjentach chcemy przedstawić kilka uwag dotyczących nalotu na protezach - co tak naprawdę wpływa na to, że się pojawia.

Płytka nazębna osadza się zarówno na zębach jak i na protezach - w tym drugim przypadku nazywamy to płytką protez. Jest ona wynikiem niedostatecznej higieny jamy ustnej. Może się osadzać w miejscach trudno dostępnych, które ciężko wyczyścić.

Szczególny wzrost płytki zauważono u osób które używają protez przez całą dobę.

Płytka najsilniej osadza się płycie górnej protezy ponieważ ma ona dużą powierzchnię styku z tkankami. Innym powodem może być niejednorodna struktura oraz duża wilgotność które to dają bardzo korzystne warunki do rozwoju bakterii i drobnoustrojów.

Wiele osób sądzi, że pozostawienie protezy na noc w szklance wody daje efekt a jest zupełnie odwrotnie. Należy stosować specjalne preparaty do dezynfekcji protez. Nadmierna ilość drobnoustrojów na protezie może powodować zapalenia jamy ustnej.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.