Allecoudent

Dlaczego warto zdecydować się na uzupełnienie protetyczne przy brakach zębowych?

Dlaczego warto zdecydować się na uzupełnienie protetyczne przy brakach zębowych?

Noszenie protez zębowych niesie za sobą wiele korzyści. Wpływają na estetykę i samoocenę pacjenta. Protezy przywracają naturalny uśmiech i mimikę twarzy co ma pozytywny wpływ na samopoczucie i komfort psychiczny pacjenta. Dzięki protezom możemy cieszyć się swobodną komunikacją w otoczeniu oraz spożywać pełnowartościowe posiłki.

Sprawdź naszą ofertę

Osoba z ubytkami w uzębieniu odczuwa z pewnością dyskomfort w kontaktach z innymi ludźmi, a także ma problemy z mówieniem i jedzeniem. Przy tak podstawowych czynnościach życiowych, które człowiek wykonuje codziennie warto zdecydować się na protezy, które wpłyną na normalne funkcjonowanie każdego człowieka. Proteza akrylowa to rodzaj protezy stomatologicznej, która jest wykonana z akrylu. Jest jednym z najczęściej wybieranych uzupełnień protetycznych u osób, które straciły swoje naturalne uzębienie.

Protezy akrylowe - rodzaje

Protezy akrylowe

Wyróżniamy dwa rodzaje protez akrylowych – proteza częściowa i proteza całkowita. Protezę całkowitą stosuje się u osób, które straciły wszystkie zęby w szczęce lub żuchwie. Na podstawie wycisku, który lekarz pobiera pacjentowi, technik dentystyczny wykonuje wzorniki zwarciowe oraz łyżki indywidualne. Wzorniki zwarciowe są to woskowe wały, dzięki którym ustalana jest wysokość zwarcia w jamie ustnej. Jest to ważny etap, ponieważ umożliwia to idealne dobranie wielkości zębów i odległości między górnymi, a dolnymi zębami. Zadaniem łyżek indywidualnych jest pobranie wycisku, który idealnie odbije wyrostek zębodołowy, wędzidełka, sklepienie podniebienia, podniebienie. Na modelu odlanym z takiego wycisku jest już wykonywana proteza. Jest to nieodłączny etap, ponieważ to właśnie on gwarantuje idealne przyleganie protezy do podniebienia, a więc będzie ona w stanie utrzymać się "siłami naturalnymi"- siła kohezji i adhezji.

Proteza częściowa stosowana jest u osób, które mają braki w uzębieniu, ale nie potrzebują pełnej protezy. Wykonanie protezy częściowej jest nieco trudniejsze od całkowitej, ponieważ w jej skład wchodzą klamry. Biorą one udział w utrzymaniu protezy w idealnym miejscu. Są one doginane indywidualnie dla każdego pacjenta, dla każdej protezy, dla każdego zęba. Ważne jest, aby zęby, na których będą umiejscowione klamry były silne i zdrowe. Proteza ma pomóc pacjentowi, a nie zaszkodzić.

Zalety protez akrylowych

Nie należy ignorować braków w uzębieniu, ponieważ może nieść to za sobą poważne konsekwencje. Protezy zębowe mogą zapobiegać dalszemu uszkodzeniu pozostałych zębów. Braki w uzębieniu mogą prowadzić do przemieszczenia się pojedynczych zębów, co może prowadzić do problemów z zgryzem i trudnościami w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Wypełniają one te luki, zapewniając stabilność i równowagę w jamie ustnej. Należy również pamiętać, iż dobór protezy zależy od istniejących warunków w jamie ustnej i tego co zadecyduje lekarz prowadzący. Nie zwlekaj, już dziś umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.