Allecoudent

Proteza zębowa natychmiastowa – opinie dentystów i pacjentów

Ekstrakcja zębów, szczególnie tych widocznych podczas uśmiechania się, często wywołuje u pacjentów dyskomfort. Rozwiązaniem tego problemu może być proteza zębowa natychmiastowa, zakładana od razu po usunięciu zębów. Dowiedz się, co o takim uzupełnieniu stomatologicznym sądzą dentyści oraz pacjenci.

Przyczyny bruksizmu u dziecka

Czym jest proteza zębowa natychmiastowa?

Proteza zębowa natychmiastowa to uzupełnienie stomatologiczne, dzięki któremu ubytki nie są widoczne od razu po ekstrakcji. Zakładana jest ona od razu po usunięciu zębów, gdy jeszcze działa znieczulenie. Dzięki niej po wyjściu z gabinetu pacjent nie musi mierzyć się z dyskomfortem spowodowanym utratą zębów.

Sprawdź: Czym jest proteza natychmiastowa oraz ile kosztuje?

Należy jednak zaznaczyć, że przed wykonaniem protezy zębowej natychmiastowej konieczne jest wcześniejsze zakwalifikowanie się do tego rozwiązania oraz wykonanie wycisków w odpowiednim odstępie czasu tak, aby do momentu ekstrakcji uzupełnienie było gotowe i odpowiednio dopasowane do łuków zębowych danej osoby. Ile kosztuje proteza zębowa natychmiastowa? Jej koszt zależy przede wszystkim od liczby ubytków oraz materiału, z którego wykonano protezę.

Co dentyści uważają na temat protezy zębowej natychmiastowej?

Dentyści, mówiąc o protezie zębowej natychmiastowej, zwracają uwagę na to, że za sprawą założonego od razu po usunięciu zęba uzupełnienia znacznie lepiej goją się rany poekstrakcyjne. Opisywana proteza działa bowiem jak plaster, chroniący wrażliwe miejsca przed dostaniem się do nich resztek jedzenia. Dzięki zabezpieczeniu skrzepu istnieje również mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań. Proteza zęba natychmiastowa skutecznie chroni przed wypłukaniem skrzepu, co mogłoby powodować u pacjenta duży ból.

Sprawdź: Ekstrakcja zęba - jak przygotować się do zabiegu usunięcia zęba?

Lekarze zwracają również uwagę na walory estetyczne tego rodzaju rozwiązania. Proteza zakładana od razu pe ekstrakcji zębów nie naraża pacjenta na konieczność wyjścia z gabinetu z widocznymi ubytkami. Trzeba jednak zaznaczyć, że założenie tego uzupełnienia wymaga pełnej współpracy między dentystą a pacjentem. Wielu lekarzy podkreśla, że w przypadku wyboru tego uzupełnienia, szczególnie ważne są regularne wizyty w gabinecie i prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej, ponieważ w innym przypadku mogą pojawić się niekomfortowe dla pacjenta komplikacje.

Proteza zębowa natychmiastowa – opinie pacjentów

Podstawową zaletą protezy zębowej natychmiastowej, na którą zwracają uwagę wszyscy pacjenci, jest to, że aby ją założyć, nie trzeba czekać na wygojenie się ran po ekstrakcji, ani na zrobienie samego uzupełnienia. Jak sama nazwa mówi, opisywane rozwiązanie jest natychmiastowe, co doceniają szczególnie osoby, które muszą usunąć przednie zęby. Możliwość cieszenia się ładnym uśmiechem tuż po usunięciu zębów stanowi dla pacjentów jeden z głównych argumentów za wyborem protezy natychmiastowej.

Sprawdź: Co na ból zęba?

Pacjenci doceniają tego rodzaju rozwiązanie również ze względu na to, że dzięki niemu do świeżych ran nie dostają się resztki jedzenia, co mogłoby także powodować nieprzyjemne uczucie w jamie ustnej. Co więcej, proteza zębowa natychmiastowa pozwala na spożywanie ulubionych potraw od razu po usunięciu zębów. Dla osób pracujących w zawodach, w których ważną kwestię stanowi poprawne artykułowanie, istotne jest również to, że dzięki protezie zębowej natychmiastowej nie mają oni problemów z wymową nawet po usunięciu wielu zębów.

FAQ:

1. Czym jest proteza zębowa natychmiastowa?

Proteza zębowa natychmiastowa to uzupełnienie, które zakłada się od razu po ekstrakcji zębów.

2. Jakie są główne zalety protezy zębowej natychmiastowej?

Dzięki możliwości natychmiastowego założenia protezy po usunięciu zębów pacjent nie musi martwić się widocznymi ubytkami. Co więcej, rozwiązanie to często wspomaga proces gojenia rany.

3. Jaki jest koszt założenia protezy zębowej natychmiastowej?

Wpływ na cenę protezy zębowej natychmiastowej ma przede wszystkim liczba ubytków oraz jakość materiału użytego do wykonania protezy, dlatego trudno ją jednoznacznie określić.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.