Allecoudent

Ból zęba - co robić kiedy się pojawi?

Ból zęba przez wielu opisywany jest jako jedno z najgorszych doświadczeń w życiu. Jak go więc uniknąć?

”Ból

Przede wszystkim lekarza stomatologa należy odwiedzać co 6 miesięcy w ramach przeglądu. Dzięki temu jesteśmy w stanie wychwycić proces próchniczy na jego wczesnym etapie i zapobiec zapaleniom miazgi. Czy to wystarczy? W dużej mierze tak, ale niestety nie zawsze.

Czym właściwie jest ból zęba?

Ząb sam z siebie zaczyna najczęściej boleć kiedy dochodzi do zapalenia miazgi, czyli centralnej części zęba, często metaforycznie nazywanej sercem zęba. To tu znajdują się nerwy i naczynia krwionośne, to miazga odpowiada za żywotność zęba. Kiedy dochodzi do jej zapalenia, najczęściej pojawia się też martwica, co zakończy się leczeniem kanałowym. Aby uniknąć martwicy, należy do stomatologa zgłosić się niezwłocznie po odczuciu bólu.

Co na ból zęba sprawdzi się najlepiej? Konieczne działania

Ważne jest to, aby uświadomić sobie, że nie należy bólu zagłuszać tabletkami przeciwbólowymi. Postępowanie takie nie spowoduje wyleczenia miazgi, może natomiast wygłuszy nam stan zapalny. W efekcie miazga dalej będzie obumierać i ból wróci za jakiś czas, albo dolegliwości bólowe nasilą się do tego stopnia, że tabletki przestaną przynosić oczekiwany efekt. Kiedy zgłosimy się do stomatologa w przeciągu 2 dni, a ból jest niewielki, istnieje możliwość leczenia biologicznego miazgi, czyli pokrycie jej specjalnymi preparatami, które stworzą barierę między miazgą a ubytkiem.

Co jest dobra ne ból zęba - sposoby

Co jednak kiedy ząb umarł a boli? Na wizycie lekarz musi zrobić otwór w zębie, aż do miazgi, aby usunąć z komory i kanałów jej resztę. Po tym zabiegu pacjent poczuje ulgę, a dolegliwości bólowe się zmniejszą, bądź zupełnie ustąpią. Jednak to nie koniec tej przygody. Teraz należy kontynuować leczenie endodontyczne zęba. W skrócie polega ono na dokładnym usunięciu miazgi, opracowaniu chemicznym i mechanicznym kanałów oraz końcowym ich wypełnieniu materiałem do tego przeznaczonym. Dopiero tak zaopatrzony ząb, pomimo iż jest martwy, może pozostać w jamie ustnej i pełnić swoje funkcje. Pamiętaj przy pierwszych oznakach bólu natychmiast zgłoś się do stomatologa!

Co pomaga na ból zęba? Wizyta u fachowca!

Ból zęba to przypadłość, której nie należy lekceważyć, ponieważ może być objawem poważniejszych przypadłości. Wizyta u stomatologa pozwoli szczegółowo zbadać sprawę i rozwiązać problem u jego źródła - a to w końcu najważniejsze.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.