Allecoudent

Zalety protezy na implantach. Jak wygląda ich zakładanie?

Proteza na implantach to najskuteczniejsze i najlepsze rozwiązanie w przypadku braków w uzębieniu. Taki rodzaj odbudowy protetycznej zapewnia najbardziej naturalny efekt, trwałość i efekt estetycznego uśmiechu na lata. Jak dopasować właściwą protezę, na czym polega procedura i jaki jest jej koszt?

proteza na implantach

Protezy ruchome a protezy stałe. Które wybrać?

Gdy cierpimy na znaczne braki w uzębieniu lub w przypadku całkowitego braku zębów, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej protezy, która poprawi komfortu żucia. Ogólnie można je podzielić na:

  • protezy ruchome — mogą być swobodnie wyjmowane z ust,
  • protezy stałe — brak możliwości samodzielnego wyjęcia z ust.

Sprawdź: Augmentacja kości zęba

W pierwszym przypadku jest to rozwiązanie tradycyjne, poprawiające walory estetyczne i dość funkcjonalne, jednak posiadające wiele wad, zwłaszcza w perspektywie dłuższego użytkowania: problem ze spożywaniem niektórych pokarmów, przemieszczanie się, wypadanie. Doskonałą alternatywą jest nowoczesna protetyka i stała proteza mocowana na implantach.

Proteza na implantach — niezwykła stabilność

Implanty zębowe skonstruowane są zazwyczaj z tytanu lub cyrkonu, które nasz organizm odbiera jako neutralne. To niewielkie "śrubki", które wszczepiane są w kość szczęki — miejsca po utraconych zębach.

Wyjątkowa stabilność protezy opartej na tych elementach polega na tym, że nasz organizm traktuje implanty jak część własnego ciała. Tkanka kostna obrasta je, nadając ugruntowanie podobne do naturalnych zębów stałych. Zamontowana w ten sposób proteza stała uniemożliwia wypadnięcie lub przesunięcie.

Proteza stała na implantach, protezy całkowite — czy zapobiegają zanikowi kości?

Zastosowane implanty zapobiegają zanikowi kości. Proteza na nich oparta zapewnia właściwe obciążenie kośćca. Policzki nie tracą swojego podparcia, nie pojawiają się na nich bruzdy i zmarszczki, co jest charakterystyczne w skutkach użytkowania protez tradycyjnych.

Szczęka na implantach nie zawiera w swojej konstrukcji elementów blokujących podniebienie, co pozwala w pełni odczuwać wszystkie smaki i spożywać produkty o różnych konsystencjach i stopniach twardości, jak jabłka czy orzechy.

Proteza całkowita na implantach — maksymalna wytrzymałość

Proteza montowana na implantach charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Zastosowanie nowoczesnych i ekstremalnie wytrzymałych materiałów to dla pacjenta komfort psychiczny, gwarancja pewności i pozbawienia wszelkich obaw o uzębienie. Jednym z materiałów używanych do budowy protez na bazie wszczepionych implantów jest ceramika, która charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością zarówno na ścieranie, jak i przebarwienia.

Protezy porcelanowe odporne są na wysokie temperatury. Pacjenci nie doznają ani dyskomfortu, ani odkształceń protezy. Utrzymanie właściwej higieny umożliwia stosowanie jednego modelu nawet przez całe życie!

Prawidłowa wymowa dzięki protezie

Podstawą prawidłowej wymowy jest podparcie języka na zębach. Już niewielkie anomalia powodują zaburzenia mowy, seplenienie, a w przypadku bezzębia często niemożliwość porozumienia się. Wielu pacjentów boryka się z takimi problemami, posiadając protezę ruchomą, czemu winne są odkształcenia, przemieszczenia, ubytki w materiale.

Całkowite wyeliminowanie tego problemu zapewnia wszczepienie implantów i zamontowanie na nich odpowiedniej protezy. Odzyskanie stabilnego dla języka podparcia to nie tylko poprawa komfortu pacjenta, ale inwestycja w pewność siebie i powrót do wystąpień publicznych bez zbędnych obaw.

Sprawdź: Licówki kompozytowe - rodzaje, cena, efekty

Estetyka najwyższej jakości — proteza stała na implantach

Protezy oparte na implantach szczegółowo dopasowywane są do anatomii każdego pacjenta. Do złudzenia przypominają naturalne zęby. Kolor i przezierność są indywidualnie dobierane do korony. Ponadto mocowanie protezy przy implancie jest całkowicie niewidoczne. Pacjent uzyskuje efekt lśniących zdrowych zębów oraz gwarancję, że po pewnym czasie nie będzie potrzeby ponownego leczenia lub naprawy.

Wszczepienie implantu i założenie protezy — jak przebiega?

Proteza na implantach może być częściowa lub całkowita. W niektórych przypadkach wystarczy wszczepienie nawet dwóch implantów. Ich liczbę jednak ustala lekarz, a decyzja zależy od dotychczasowego leczenia, wyników zleconych badań oraz dostatecznej ilości kości, która musi pokryć implant, utrzymać w miejscu i odizolować od dna zatoki szczękowej.

Wszczepienie jednego implantu trwa od około 30 minut do 2 godzin. Zabieg odbywa się w znieczuleniu lub narkozie. Następnie implant zaszywany jest na około 2-3 miesiące. W tym czasie implant „ukorzenia się” w szczęce i zostaje zespolony z kością. Po tym czasie dziąsło rozcina się, śruby zamykające odkręca, a w ich miejsce umieszcza śruby gojące.

Po kilkunastu dniach śruby zostają usunięte, a w ich miejscu założony zostaje łącznik lub system mocujący protezę. Następnie po pobraniu wycisków od pacjenta wykonana zostaje odpowiednio dopasowana proteza całkowita lub częściowa. Do implantów mocowana jest na specjalne zatrzaski lub przykręcana za pomocą śrub.

Proteza na implantach — cena

Cała procedura założenia protezy na implantach wymaga wizyty kontrolnej tydzień lub dwa po zabiegu. To czas zdjęcia szwów i sprawdzenia stanu dziąseł. Pełne zagojenie i integracja implantów trwa od 3 do 6 miesięcy.

Sprawdź: Demineralizacja szkliwa — co to takiego? Objawy i przyczyny powstania

Na cenę protez montowanych na implantach wpływ ma kilka czynników. Pierwszy z nich to ilość implantów potrzebnych do wszczepienia. Im więcej ich potrzeba wstawić, tym wyższy koszt. Ceny przy dwóch implantach zaczynają się od 2000 złotych, a sięgają nawet 13 000 złotych i więcej.

Koszt protezy zawsze ustalany jest indywidualnie, a szczególny wpływ na jego wysokość oprócz ilości potrzebnych implantów ma stan zdrowia pacjenta, wybrany lekarz/klinika, parametry implantu i materiał, z jakiego wykonana będzie proteza.

FAQ:

Ile kosztuje proteza na implantach?

Ceny protez na implantach zaczynają się od 2000 złotych (stabilizowane na dwóch implantach) do nawet 30 000 złotych (na sześciu implantach). Szczegółowa wycena zależy od indywidualnego stanu pacjenta, wybranego specjalisty i innych czynników.

Czy zakładanie implantów boli?

Cała procedura zakładania implantów odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą i jest bezbolesna. Wszelkie późniejsze dolegliwości bólowe łagodzą leki przeciwbólowe lub preparaty przepisane przez lekarza.

Czy można założyć protezę na implantach na NFZ?NFZ refunduje tylko najprostsze zabiegi protetyczne. W kwestii protez finansuje raz na pięć lat wyjmowaną protezę akrylową.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.