Allecoudent

Kiedy nie przychodzić na wizytę do stomatologa

Kiedy nie przychodzić na wizytę do stomatologa

Często zastanawiamy się, czy w danej sytuacji odwoływać wizytę u stomatologa, czy jednak możemy na nią przyjść. Proszę zawsze pomyśleć o lekarzu, który poza Państwem ma jeszcze innych pacjentów. Tłumienie objawów chorób nie zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Chrońmy się nawzajem.

Sprawdź naszą ofertę
 1. Opryszczka wargowa
 2. Opryszczka wargowa, zwana inaczej febrą jest to choroba wirusowa wywołana wirusami HSV. Dlaczego skoro jest na wardze a nie w jamie ustnej, nie wolno przyjść na wizytę? Płyn surowiczy wydobywający się ze zmiany na wardze może zostać rozniesiony po całej jamie ustnej w czasie pracy lekarza, co spowodować może wystąpienie opryszczkowego zapalenia jamy ustnej. Skutkuje ona dużym dyskomfortem oraz problemem w trakcie mówienia, czy jedzenia. Opryszczka wargowa goi się około 10 dni i o tyle minimalnie możemy wizytę przełożyć.

  Kiedy odwołać wizytę u stomatologa

   

 3. Przeziębienie
 4. Kiedy mamy katar i kaszel uniemożliwia to właściwie odbycie wizyty stomatologicznej. Pacjent czuje dyskomfort oraz objaw tzw. duszenia się, a lekarz nie może wykonywać swojej pracy ze względu na ciągłe przerwy na kaszel lub wytarcie nosa. Jesteśmy też wtedy rezerwuarem bakterii bądź wirusów, dlatego też, jak jesteśmy przeziębieni najlepiej jest zostać w domu.

 5. Gorączka
 6. Jeżeli obudziliśmy się z podwyższoną temperaturą ciała oznacza to, że w naszym organizmie zaczyna się stan zapalny z który zaczynamy walczyć. Należy wtedy zostać w domu oraz skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Wizytę u lekarza dentysty należy odwołać.

  Czy przychodzić na wizytę stomatologiczną z przeziebieniem

   

 7. Choroby wirusowe
 8. Inne choroby wirusowe jak zapalenia krtani, czy grypa, również są wskazaniem do pozostania w domu.

 9. Choroby bakteryjne
 10. Wszystkie choroby bakteryjne również są wskazaniem do pozostania w domu oraz przyjmowania odpowiednich leków.

To kiedy przychodzić? Wtedy kiedy chorujemy na choroby przewlekłe, które nie uniemożliwiają pracy lekarza stomatologa oraz nie narażają go na zakażenie wirusem czy bakterią. Przypominam, że podczas wizyty stomatologicznej pacjent nie jest odizolowany od lekarza a lekarz przebywa w bliskiej odległości od pacjenta i pomimo jego zabezpieczeń dalej możecie go zarazić.

Umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.