Allecoudent

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Uśmiech jest wizytówką każdego człowieka, dlatego warto zadbać o to, aby zęby zawsze były śnieżnobiałe. Niestety, spożywanie określonych pokarmów czy picie kawy lub herbaty może przyczyniać się do powstawania na nich przebarwień. W takim przypadku należy pójść do dentysty na rozjaśniający je zabieg. Ile kosztuje wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Profesjonalne wybielanie zębów u dentysty

Jakie są najczęściej stosowane metody wybielania zębów?

Metoda wybielania zębów powinna być dostosowana do pacjenta. Jej wybór zależy zarówno od oczekiwań określonej osoby, jak i przyczyn powstania u niej przebarwień oraz jej stanu zdrowia. Wyróżnia się sposoby rozjaśniania stosowane w gabinecie stomatologicznym oraz te wykonywane w domu po wcześniejszej konsultacji z dentystą. Ważne jest, aby nie stosować metod, które nie zostały omówione i zaakceptowane przez specjalistę, ponieważ mogą one doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Sprawdź naszą ofertę

Do najczęściej wybieranych metod wybielania zębów należą:

  • wybielanie zębów lampą,
  • stosowanie specjalnych nakładek,
  • założenie licówek.

Pierwszy z wymienionych sposobów uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu jest profesjonalną metodą wykonywaną w gabinetach stomatologicznych. Zabieg ten trwa około godziny, pozwalając na szybkie uzyskanie zadowalających efektów. Do jego przeprowadzenia potrzebna jest specjalna lampa. Podczas zabiegu stomatolog po wcześniejszym zabezpieczeniu dziąseł, nakłada na zęby specjalny żel, a następnie wykonuje naświetlanie.

Często, aby usunąć z zębów przebarwienia, stosowane są także specjalne nakładki. W celu ich wykonania robi się wyciski, na podstawie których powstają dopasowane do danego pacjenta szyny. Stomatolog daje również określonej osobie specjalny żel, którym wypełnia się nakładki przed umieszczeniem ich na łukach zębowych. Pacjenci noszą je w domu w czasie wskazanym przez dentystę. Należy jednak pamiętać, że na efekty tej metody nieraz trzeba czekać około 2 tygodni, dlatego nie jest ona polecana osobom, którym zależy na szybkim wybielaniu zębów u dentysty.

Sprawdź: Sposoby na usuwanie kamienia nazębnego

Niektórzy decydują się również na maskowanie przebarwień zębów za pomocą licówek. Metoda ta polega na przyklejeniu do zębów cienkich, porcelanowych płatków. Pozwala to również na korygowanie kształtu zębów. Decydując się na ten sposób rozjaśniania zębów, efekt uzyskasz natychmiast. Zaletą licówek jest także ich naturalny wygląd.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Przed podjęciem decyzji o pójściu na zabieg, wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Jego koszt zależy jednak od zalecanej przez stomatologa metody oraz rodzaju materiałów, które będą wykorzystane w trakcie wizyty. Cena zabiegu z wykorzystaniem lampy wynosi około 600 złotych, natomiast za specjalne nakładki płaci się od 500 do około 800 złotych. Ze znacznie większymi kosztami związane jest natomiast maskowanie przebarwień przy użyciu licówek. Trzeba jednak pamiętać, że cenę ustala się indywidualnie, dlatego nie można wskazać dokładnego kosztu wybielania.

Sprawdź: Jak przebiega wybielanie martwego zęba?

Jak wygląda przygotowanie do wybielania zębów?

Planując rozjaśnianie przebarwień na zębach, warto sprawdzić nie tylko to, ile kosztuje wybielanie u dentysty, lecz także dowiedzieć się, co trzeba zrobić przed udaniem się na zabieg. Przede wszystkim, stomatolog nie może od razu po wejściu pacjenta do gabinetu, przystąpić do rozjaśniania przebarwień. Zanim do tego dojdzie, specjalista musi przeprowadzić z daną osobą wywiad dotyczący jej stanu zdrowia, zażywanych leków, a także sprawdzić, jak wygląda historia leczenia stomatologicznego określonego pacjenta.

Konieczne jest także wypełnienie wszelkich ubytków, ponieważ zęby pacjenta przystępującego do ich wybielania, powinny być zdrowe. Dentysta przed rozpoczęciem rozjaśniania przebarwień musi też usunąć osad znajdujący się na zębach. W tym celu zazwyczaj przeprowadza się skaling, fluoryzację lub piaskowanie. Po tych zabiegach należy odczekać od 7 do 14 dni przed wykonaniem wybielania. W przypadku usuwania przebarwień przy użyciu nakładek, przed rozpoczęciem tego procesu, konieczne jest także wykonanie odcisków, na podstawie których zostaną stworzone specjalne szyny.

Jak nie dopuścić do powstania kolejnych przebarwień?

Po zabiegu wybielania zębów warto także sprawdzić, co zrobić, aby uzyskane efekty mogły utrzymać się jak najdłużej. Przede wszystkim, konieczne jest przestrzeganie zaleceń stomatologa, obejmujących stosowanie przez odpowiedni czas białej diety, w której unika się jedzenia produktów mogących potencjalnie barwić zęby. Niezwykle istotne jest także prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. Zęby należy myć co najmniej 2 razy dziennie przez minimum 2 minuty. Ważne są także regularne wizyty u dentysty, który może zauważyć nawet małe przebarwienia i pomóc się ich pozbyć.

Sprawdź: Przebarwienia na zębach - jak sobie z nimi poradzić?

Przyczyną powstawania przebarwień może być też częste spożywanie pokarmów oraz napojów, które zawierają barwniki. Zalicza się do nich m.in. kawę, herbatę, a także sosy pomidorowe czy curry. Trzeba również pamiętać, aby zauważone przebarwienia konsultować ze swoim stomatologiem i w razie konieczności udać się na profesjonalne wybielanie zębów u dentysty. Cena zabiegu jest większa niż skorzystanie z dostępnych w drogeriach preparatów, jednak należy mieć na uwadze, że tylko wizyta u specjalisty może pomóc w całkowitym usunięciu przebarwień.

Umów się na wizytę!

FAQ:

1. Jakie są najczęściej stosowane metody wybielania zębów?

Zazwyczaj zęby są wybielane przy użyciu specjalnej lampy. Często stomatolog zaleca także noszenie przez określony czas specjalnych nakładek. Niektóre osoby decydują się też na założenie licówek.

2. Od czego zależy cena za profesjonalne wybielanie zębów?

Koszt wybielania zębów u dentysty zależy przede wszystkim od wybranej metody oraz materiałów, jakie stomatolog będzie musiał wykorzystać podczas zabiegu.

3. W jaki sposób powstają przebarwienia na zębach?

Przebarwienia na zębach, a co za tym idzie – konieczność ich wybielania, często jest wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej oraz spożywania dużej ilości pokarmów i napojów barwiących zęby.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.