Allecoudent

Estetyka w stomatologii

Estetyczne uzebienie

W stomatologii nie zawsze chodzi wyłącznie o kwestie funkcjonalne. Zależy nam też na tym, aby nasz uśmiech był estetyczny.

Umów się na wizytę!

Korony na zęby czy licówki?

Z pomocą idą często korony protetyczne i licówki. Korona protetyczna jest to odtworzenie korony klinicznej zęba z np. porcelany. Kiedy takową wykonujemy? Najczęściej kiedy mamy ząb po leczeniu endodontycznym, który albo się kruszy, albo sinieje. Niestety jest to normalna kolej rzeczy, ponieważ jest to ząb martwy.

Drugi powód to nieestetyczne przebarwienia na zębach wynikające, czy to z nieprawidłowej diety podczas tworzenia się zębów, czy przyjmowaniu w tym okresie leków, które wpływają na kolor zębów np. tetracyklin. W tych przypadkach najczęściej pacjenci decydują się na licówki. Aby osadzić koronę protetyczną, musimy oszlifować cały ząb, do momentu, aż zostanie nam przysłowiowy „kikut”. Następnie pobierany jest wycisk, a na kolejnej wizycie następuje przymiarka struktury korony. Struktura korony, nazywana inaczej podbudową, może być albo metalowa, albo cyrkonowa. Do zębów przednich ze względów na lepszą przezierność, a co za tym idzie estetykę, poleca się podbudowy cyrkonowe, zaś do zębów bocznych ze względów na lepszą wytrzymałość w procesach żucia, metalowe. Po przymiarce struktury, w laboratorium technicznym dochodzi do napalenia porcelany na strukturę, technik dentystyczny modeluje kształt, dobiera kolor. W ten sposób otrzymujemy gotową koronę, którą osadzamy w jamie ustnej.

Osadzenie_zeba Szlifowanie_zeba
Zeby pod licówki Estetyczne uzebienie

Implant zęba czy most protetyczny?

Inaczej rzecz wygląda z licówkami. Jest to odbudowa tylko licowej, czyli wargowej części zęba. Najczęściej licówki wykonywane są w odcinku przednim, czyli od kła do kła. Jednak zanim zdecydujemy się na protetyczną odbudowę, czy też przebudowę zębów, należy zacząć od podstaw tj. pełnej higienizacji, a następnie wybielania zębów. Zęby martwe wybiela się osobno, ponieważ preparaty działające od zewnątrz nie wpływają na ich kolor.

Zęby próchnica

Estetyka zębów

Szeroko pojęta estetyka jest pojęciem względnym i nie zawsze musi mieć równoznaczny efekt dla lekarza i pacjenta, jednak dokładamy wszelkich starań, aby Państwo się cieszyli pięknym uśmiechem.

Umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.