Allecoudent

Wypływ nikotyny na jamę ustną człowieka 1/5

Wypływ nikotyny na jamę ustną człowieka

 

Paląc zdajemy sobie najczęściej sprawę z faktu, iż cierpią na tym nasze płuca oraz płuca osób znajdujących się w naszym otoczeniu. A czy zastanawiamy się na tym jak wpływa palenie na naszą jamę ustną? Co się dzieje  z zębami, dziąsłami, wargami?

Sprawdź naszą ofertę

Zacznijmy od tego co jest najbardziej widoczne, czyli od estetyki zębów. Jedną z rozpoznawalnych cech wieloletniego palacza są pożółkłe zęby oraz szary/czarny nalot na nich. O ile rozwiązanie problemu z nalotem jest dość proste; wystarczy zabieg higienizacji, o tyle przywrócenie zębom białego koloru jest znacznie trudniejsze.

wybielanie zębów palacza

 

Zabieg higienizacji rozpoczynamy od wykonania skalingu polegającego na usunięciu miękkich i twardych złogów nazębnych. Potem przechodzimy do piaskowania, czyli usunięcia z zębów osadów m.in. tytoniowych. W dalszej kolejności  polerujemy powierzchnię zębów, a na zakończenie aplikujemy  fluor celem zmniejszenia nadwrażliwości pozabiegowej.  Jeżeli pacjent wstrzyma się z paleniem papierosów przez min 2 dni oraz będzie stosował się do białej diety efekt czystych zębów utrzyma się od 2 do 6 miesięcy.

palenie papierosów a zęby

Co zrobić natomiast z żółtym kolorem zębów, który  pozostał? Odpowiedzią jest tutaj wybielanie zębów, przeprowadzane albo jednoseansowo w gabinecie stomatologicznym, albo metodą nakładkową, co pomoże rozjaśnić kolor zębów, ale jest tu jeden problem. W czasie całego cyklu wybielania oraz dwa tygodnie po jego zakończeniu obowiązuje dieta biała i ABSOLUTNY ZAKAZ PALENIA. A to niestety dla większości osób uzależnionych od palenia jest  krokiem nie do wykonania. Więc zamyka nam się błędne koło i z każdym rokiem palenia zęby stają się coraz bardziej żółte i zwyczajnie brzydkie. 

Umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.