Allecoudent

Afty co to takiego?

Afty

Każdy z nas w czasie swojego życia borykał się z aftami w jamie ustnej. Afty, nazywane inaczej nadżerkami, są to zmiany zapalne powstające w jamie ustnej na skutek urazów mechanicznych zarówno takich, które zostawiają ranę na błonie śluzowej, jaki i takich, które są podprogowe, czyli niewidoczne gołym okiem.

Sprawdź naszą ofertę

Jednak najczęstszy powód pojawiania się tych zmian jest obecnie nieznany. Naukowcy mówią tu o predyspozycjach genetycznych, wadach zgryzu, chorobach ogólnych czy autoimmunologicznych itd. Czynnikami zwiększającymi prawdopodobieństwo ich pojawienia się jest też często osłabienie organizmu w związku z nadmiarem stresu, niedoborem snu, czy zwykłym przeziębieniem. Nie zmienia to jednak faktu, że pojawia się nam boląca, biała otoczona czerwoną obwódką zmiana. I co z nią dalej zrobić? Niestety nie da się wyleczyć aft. Często też mają one charakter nawracający.

Przyczyny aft

Częstotliwość ich występowania jest zmienna. Możemy stosować bezpośrednio na zmianę preparaty miejscowo znieczulające oraz łagodzące stan zapalny na przykład Dentosept A, albo udać się do lekarza stomatologa, który taką nadżerkę odpowiednio zaopatrzy. Kiedy powinniśmy zacząć się martwić? Nadżerki goją się od tygodnia do dwóch. Jeżeli proces ten trwa dłużej, bez wyraźnej przyczyny, należy niezwłocznie udać się do lekarza dentysty.

Umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.