Allecoudent

Jak się zabrać za wybielanie zębów?

 Efekt wybielania zębów

Wielu osobom nie podoba się ich aktualny kolor zębów. W dobie, kiedy jesteśmy torpedowani celebrytami z idealnie białymi zębami, chcielibyśmy, aby i nasze były o kilka tonów jaśniejsze. Jak się za to zabrać?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Pierwszym najważniejszym krokiem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Na rynku dostępne są różnej maści urządzenia, nakładki, paski, pasty itd., które mają wybielić nasze zęby. Niestety nie są to produkty zatwierdzone przez wiarygodne źródła naukowe a ich działanie jest nieprzewidywalne i obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia zębów lub dziąseł. Dlatego dobre wybielanie to bezpieczne wybielanie przeprowadzone od początku do końca pod okiem specjalisty. Na pierwszej wizycie dowiemy się jakie mamy opcje wybielania i jak się do niego przygotować. Niektórych dziwi fakt, iż do tego zabiegu cała jama ustna musi być specjalnie przygotowywana. Dlaczego? Wybielić możemy tylko zdrowe zęby w otoczeniu zdrowych tkanek. Oznacza to, że w naszym uzębieniu nie może być próchnicy, a błony śluzowe muszą być gładkie, lśniące i różowe.

Umów się na wizytę!

Właściwa higienizacja dla białych zębów

Drugim etapem przygotowawczym jest wykonanie pełnej higienizacji jamy ustnej. Powodem dla którego jest to konieczne jest fakt, iż kamień nazębny powoduje stan zapalny dziąseł a w połączeniu z osadami przebarwia zęby. Często zdarza się, że po wykonaniu profesjonalnej higienizacji efekt, który został uzyskany jest satysfakcjonujący dla pacjenta. Jeżeli jednak nie, wchodzimy w fazę 3.

Prochnica

Żel wybielający zęby czy wybielanie zębów metodą nakładkową?

WYBIELANIE. Tu mamy dwie drogi.: pierwsza, to wybielanie wewnątrz gabinetowe. Polega ono na tym, iż lekarz aplikuje pacjentowi żel, którego działanie wzmacniane jest specjalną lampą. Cały zabieg trwa około dwóch godzin. Plusy? Efekt jest natychmiastowy. Minusy? Często efekt jest mniej trwały, jest większa nadwrażliwość pozabiegowa, a pacjent nie ma wpływu na efekt. Druga metoda jest to metoda nakładkowa. Polega ona na tym, że lekarz pobiera wycisk obu łuków zębowych pacjenta, a technik dentystyczny wykonuje nakładki do wybielania. Następnie nakładki te oraz specjalistyczne żele zostają przekazane pacjentowi, który samodzielnie w domu wybiela sobie zęby.

Wybielanie zębów Nakładka do wybielania

Plusy? Pacjent samodzielnie może kontrolować efekt wybielania ( w tym celu prosi się pacjenta o wykonywanie zdjęć przed wybielaniem oraz min co 2 dni podczas wybielania), nadwrażliwość jest zmniejszana dzięki stałemu dowozowi fluoru ( podczas wybielania obowiązuje wzmożona podaż na fluor. Zaleca się, aby pacjent stosował pasty z wysoką zawartością fluoru oraz płukanki fluorkowe), efekt jest trwały i może utrzymywać się nawet kilka lat. Minusy? Podczas złej aplikacji żelu na nakładki może dojść do podrażnienia dziąseł i ich stanu zapalnego, co powoduje przerwanie zabiegu.

Porównanie uzębienia

Co jeść po wybielaniu zębów?

Pacjenta obowiązuje dieta biała. Oznacza to, że z menu należy wykluczyć wszystkie barwiące produkty, które mogą wpłynąć na zabarwienie zębów. Do takich produktów zaliczamy np. czerwone wino, barszcz, ciemne piwo, kurkumę, czarną kawę, herbatę itd. Po zakończonym procesie wybielania kolor stabilizuje się przez 2 tygodnie w trakcie, których dalej obowiązuje dieta biała. Po upływie tego czasu, pacjent może zgłosić się do gabinetu celem wymiany nieestetycznych wypełnień. Ważne jest, aby pamiętać, że wybielamy TYLKO żywe żeby. Wypełnienia, korony protetyczne, licówki czy zęby martwe nie ulegają wybieleniu! Pacjenci często, też zastanawiają się czy wybielanie niszczy zęby. Według badań wybielanie przeprowadzone pod okiem lekarza dentysty oraz używając zalecanych materiałów nie wpływa negatywnie na szkliwo zębów. Dlatego pamiętajmy! W trakcie wybielania należy być w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym.

Umów się na wizytę!

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.