Allecoudent

Stomatolog odpowiada - Q&A cz. 6

od kiedy myć dziecku zęby

“Stomatolog odpowiada” to zbiór pytań i odpowiedzi dotyczących pielęgnacji zębów. Pomoże Ci zrozumieć, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Sprawdź naszą ofertę

1. Czy fluor w paście dla dzieci jest bezpieczny (zdarza się, że nie wypluje pasty tylko ją połknie)?

fluor w paście do zębów dla dzieci

Fluor w odpowiednich ilościach jest bezpieczny dla małych pacjentów. Dzieci od pierwszego ząbka powinny używać pasty z fluorem 1000ppmF. Między 6 a 36 mż ilość nakładanej pasty powinna mieć wielkość ziarenka ryżu, zaś między 3-6 rokiem życia wielkość ziarenka grochu. Nawet jeżeli dziecko połknie tą ilość jest ona bezpieczna, dla organizmu dziecka. 

2. Od którego miesiąca życia przyzwyczajać dziecko do szczotkowania dziąseł, zębów?

jak myć dziecku zęby

Dziąsła dziecka myjemy gazą namoczoną letnią wodą od dnia narodzin, zęby zaczynamy myć szczoteczką i pastą z fluorem od pojawienia się 1 zęba w jamie ustnej. 

3. Dlaczego dziecku przebarwiają się zęby?

przebarwienia zębów u dziecka

Najczęstszym powodem przebarwianie się zębów u dzieci jest ich proces resorpcji. Podczas kiedy korzenie zęba mlecznego są resorbowane korona potrafi przybrać kolor od różowego po sinofioletowy. Jest to proces zupełnie naturalny związany z eksfoliacją zębów mlecznych. 

Jeżeli mówimy o przebarwieniach zewnątrzpochodnych, związane są one najczęściej z nieprawidłowym szczotkowaniem zębów, przypominam, iż proces szczotkowania zębów powinien być pod nadzorem rodzica do ok. 10-13 r. ż. Przebarwienia te łatwo można usunąć w gabinecie stomatologicznym. 

Umów się na wizytę!

 

Autorzy.:

Dr.n.biol. Małgorzata Gromadecka -Sutkiewicz 

Lek.dent. Aneta Sutkiewicz

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.