Allecoudent

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Cieszące się ogromną popularnością zabiegi stomatologii estetycznej gwarantują to, o czym marzy większość pacjentów, czyli piękny i zdrowy uśmiech. Zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób, jest wybielanie zębów. Czas i koszt wybielania zębów jest uzależniony od metody, którą zaleca stomatolog. Wśród popularnych sposobów na rozjaśnianie szkliwa jest metoda nakładkowa, wybielanie z użyciem lamp, a także założenie na powierzchnię zębów licówek ceramicznych. Dowiedz się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty i na które rozwiązanie się zdecydować.

wybielanie zebów cena

Przyczyny przebarwień zębów

Przed poznaniem kosztów zabiegu z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej, warto poznać przyczyny przebarwień zębów. Przede wszystkim, o naturalnym kolorze szkliwa mogą decydować geny - wpływają one na mineralizację tkanek, wielkość oraz kształt zębów, a także ich odcień. Zdrowie i wygląd uzębienia są natomiast uzależnione od nawyków pielęgnacyjno-profilaktycznych jamy ustnej.

Istotną rolę odgrywa również dieta, ponieważ na przebarwienia szkliwa mogą wpływać naturalne barwniki występujące w kawie, herbacie, kolorowych napojach słodzonych, czerwonym winie, burakach, jagodach czy słodyczach. Przyczyną przebarwień zębów może być również palenie wyrobów tytoniowych. Wraz z upływem czasu szkliwo naturalnie ciemnieje. Jest jednak skuteczny sposób na to, by zachować piękny i biały uśmiech. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak długo trwa wybielanie zębów, ile kosztuje oraz jak się do niego przygotować.

Przygotowanie do wybielania zębów

Najważniejszą zasadą przy wybielaniu jest to, by zęby pacjenta były zdrowe. Przed poddaniem się temu zabiegowi stomatologii estetycznej istotne jest właściwe przygotowanie uzębienia. Wśród zabiegów przygotowujących szkliwo do rozjaśnienia wyróżnia się:

 • skaling,
 • piaskowanie,
 • fluoryzację.

Jedną z powszechnie stosowanych technik jest skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Koszt takiego zabiegu wynosi od 120 do 150 zł. Właściwe przygotowanie jest możliwe również dzięki piaskowaniu. To metoda polegająca na usunięciu osadów nazębnych. Zabieg piaskowania kosztuje ok. 120 zł. Kolejnym etapem zabiegu higienizacji jest fluoryzacja, która zabezpiecza zęby przed nadwrażliwością. Cena tej usługi wynosi 50 zł przy fluoryzacji pianką, 100 zł przy aplikacji lakieru.

Poszczególne metody tego zabiegu wymagają również rozplanowania jadłospisu i przestrzegania tzw. białej diety (w przypadku wybielania zębów u dentysty z użyciem lasera, nakładek lub wybielania lampą). W trakcie stosowania się do takiej diety najlepiej unikać czerwonego mięsa, kolorowych warzyw, czekolady, owoców, barwiących przypraw, jak np. curry czy kurkuma, kawy i herbaty oraz alkoholu i papierosów. Warto natomiast wybierać nabiał, ryby i owoce morza, banany, jasne warzywa i przetwory, białe pieczywo oraz sosy na bazie jogurtów czy śmietany.

Wybielanie zębów u dentysty: cena i czas

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Koszt zawsze uzależniony jest od indywidualnych zaleceń stomatologa, a także zastosowanej metody, materiałów i produktów wybielających. Całkowita cena wybielania zębów wynosi 600 zł. Wybielenie zębów, cena tej usługi, czas i zalecenia dentysty są poprzedzone specjalistyczną konsultacją.

Zobacz pełen cennik!

Czas zabiegu również uzależniony jest w głównej mierze od techniki, którą wybierze stomatolog. Skuteczne metody wybielania to zarówno te, które wykonuje się w gabinecie stomatologicznym (zabiegi wykonywane laserem lub lampą), jak i te, które, po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, są wykonywane w domu (nakładki).

 • Lampa
 • Wybielanie lampą można wykonać już w 60 minut. Podczas usługi stomatolog ocenia kolor zębów, zabezpiecza dziąsła i wargi przed działaniem preparatu wybielającego, zakłada pacjentowi okulary ochronne i nakłada żel wybielający na łuki zębowe. Po kilkunastominutowej sesji z lampą następuje ponowne nałożenie żelu i dwukrotne naświetlanie. Po tym etapie stomatolog usuwa żel i żywicę zabezpieczającą dziąsła, a na końcu nakłada lakier fluorowy lub pastę mineralizującą po to, żeby zminimalizować nadwrażliwość zębów po zabiegu.

 • Nakładki
 • Kuracja przy użyciu metody nakładkowej może wynosić od kilku do kilkunastu dni przy noszeniu codziennie w ciągu 2-4 godzin nakładek z żelem wybielającym.

 • Licówki
 • Maskowanie, czyli nakładanie licówek, daje natychmiastowy efekt. Przy odpowiedniej pielęgnacji może utrzymać się nawet kilka lat. Co więcej, licówki wyglądają bardzo naturalnie i nie są podatne na ubytki próchnicowe oraz przebarwienia.

  Która metoda wybielania jest najbardziej opłacalna?

  Przy kompleksowej obsłudze warto zdecydować się na jednorazowy koszt całkowitego zabiegu - to korzystniejsza opcja niż w przypadku wykupowania wszystkich usług osobno. Dodatkowo nie warto podejmować się wybielania zębów bez konsultacji ze specjalistą. Niewłaściwe przygotowanie uzębienia może wpływać na nierównomierne wybielanie, a nawet prowadzić do podrażnienia dziąseł. Zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym pozwalają na wykonanie spersonalizowanych nakładek na podstawie odcisku uzębienia, co sprawia, że są one dokładnie dopasowane do uzębienia pacjenta. Dentysta decyduje również o stopniu natężenia i czasie potrzebnym do bezpiecznego i efektywnego wykonania zabiegu. Usługa jest realizowana kompleksowo, a jama ustna pacjenta nie jest narażona na ewentualne podrażnienia.

  Czy warto wybielać zęby?

  Każdy, kto marzy o pięknym białym uśmiechu, powinien zdecydować się na wybielanie zębów. Ceny są adekwatne do jakości i trwałości wykonywanego zabiegu, a specjalistyczna opieka dentystyczna gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzonej usługi i pełne zadowolenie pacjentów. Trwały efekt wybranych zabiegów wynosi nawet kilka lat.

  Skontaktuj się!

  Allecoudent - gabinet stomatologiczny

  Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

  logo biale

  Gabinet stomatologiczny Allecoudent
  60-266 Poznań, Polska
  ul. Głogowska 109,

  61 8 664 100
  www.allecoudent.pl

  dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

  Ostatnie aktualności

  Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.