IDENTYFIKATOR:1613405182265009 Zadzwoń: 61 8 664 100

Aparat na zęby zdejmowany – rodzaje ruchomych aparatów ortodontycznych. Kto może nosić?

Aparat na zęby zdejmowany to doskonały sposób na leczenie ortodontyczne wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno, aby zadbać o swój uśmiech i zlikwidować kompleksy. W dzisiejszym wpisie bierzemy pod lupę ruchomy aparat ortodontyczny. W poradniku znajdziesz wiele ciekawostek i porad, które z pewnością przydadzą się jeszcze przed wizytą u specjalisty.

Kruche zęby – przyczyny, zapobieganie kruszącym się zębom

Większość z nas robi wszystko, aby przez jak najdłuższy czas zachować zdrowe zęby. Nawet regularne wizyty kontrolne u dentysty i prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej może okazać się niewystarczająca, szczególnie jeśli naszym problemem są kruche zęby. Jakie są przyczyny i jak sobie z tym radzić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Dziąsło po wyrwaniu zęba – jak się goi? Jak przyspieszyć gojenie?

Ekstrakcja zęba to niezbyt przyjemne doświadczenie, jednak w wielu przypadkach może okazać się koniecznością. Dziąsło po wyrwaniu zęba może być mocno spuchnięte, nadwrażliwe oraz bolesne, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i zachowanie szczególnej ostrożności kilka dni po zabiegu oraz stosowanie się do zaleceń stomatologa. Dowiedz się, jak przyspieszyć gojenie dziąsła po wyrwaniu zęba i na jakie dolegliwości się przygotować.

Zgrzytanie zębami przez sen – co oznacza i jak leczyć?

Bruksizm pojawia się zwykle podczas snu. Jest to problem stomatologiczny występujący u dzieci i dorosłych, polegający na niekontrolowanym zgrzytaniu zębów, co może być związane z wadami zgryzu, stresem, a także z wieloma innymi czynnikami. Jest to poważny problem, którego nie należy lekceważyć. Poznaj już dziś więcej przyczyn bruksizmu, a także dowiedz się, jak skutecznie leczyć zgrzytanie zębami przez sen.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
biuro@allecoudent.pl
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Realizacja i pozycjonowanie | Agencja SEO Empressia

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.