IDENTYFIKATOR:1613405182265009 Zadzwoń: 61 8 664 100
  • Home
  • Blog
  • Objawy i leczenie zapalenia przyzębia
Zapalenie przyzębia leczenie

Zapalenie przyzębia – skąd się bierze i jak przebiega leczenie?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne może być zapalenie przyzębia. Na tę dolegliwość cierpi nawet 25% dorosłych. Nieleczone zapalenie prowadzi bardzo często do przedwczesnej utraty zdrowych zębów. Jakie są objawy zapalenia przyzębia? Jak wygląda leczenie? Jak zapobiegać jego powstawaniu? Zapraszamy do lektury.

Lapisowanie zębów u dziecka

Czym jest lapisowanie zębów i czy warto je zastosować?

Od wielu lat panuje błędne przekonanie, że zębów mlecznych u dzieci nie trzeba leczyć, ponieważ zostają zastąpione stałymi. Jednak stan mleczaków również rezonuje na pozostałe części jamy ustnej, dziąsła oraz kości żuchwy, a więc pośrednio także wpływa na formujące się zęby stałe. Aby zapobiec rozwojowi próchnicy, stomatolog może zalecić lapisowanie. Co to jest i jak działa? Sprawdźmy.

Sposoby usuwania kamienia nazębnego

Sposoby na usuwanie kamienia nazębnego

Złogi nazębne, czyli kamień w jamie ustnej, to dogodne środowisko dla gromadzenia się i bytowania różnego rodzaju bakterii. Stwarza to warunki do rozwoju stanów zapalnych w obrębie tkanek przyzębia oraz dziąseł, co w rezultacie może przekształcić się w poważniejsze, bolesne dolegliwości. Ponadto złogi kamienia prowadzą do przebarwień uzębienia, pogarszając jego wygląd, a tym samym odbierając jego posiadaczowi pewność siebie. Temu wszystkiemu można na szczęście zapobiec, regularnie wykonując usuwanie kamienia nazębnego.

Kontrola u dentysty

Jak wygląda kontrola u dentysty i co ile warto robić przegląd jamy ustnej?

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo uciążliwy jest ból zęba czy jak nieestetyczne są przebarwienia szkliwa. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż zbyt mało uwagi poświęcamy kontrolowaniu stanu swojego uzębienia i całej jamy ustnej, a wizyta u dentysty jest ostatecznością. Kontrola u stomatologa powinna natomiast stać się jednym ze zdrowych nawyków w naszym życiu. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy kwestię częstotliwości, ceny i przebiegu wizyt kontrolnych u dentysty.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
biuro@allecoudent.pl
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Realizacja Empressia

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.