IDENTYFIKATOR:1613405182265009 Zadzwoń: 61 8 664 100
Maszynowe opracowanie kanałów

Maszynowe opracowanie kanałów - na czym polega?

Maszynowe opracowanie kanału korzeniowego to nowoczesny i niezwykle skuteczny typ leczenia endodontycznego. Współczesne metody, którymi posługują się specjaliści w tej dziedzinie stomatologii, rozwijają się w kierunku zmniejszenia liczby potrzebnych procedur, a więc także skrócenia dyskomfortu pacjenta. Warto dowiedzieć się więcej o maszynowych systemach leczenia kanałów korzeniowych, dzięki którym można uniknąć wyrwania nawet bardzo źle rokującego zęba.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Mimo że współczesne leczenie kanałowe jest na wysokim poziomie dzięki rozwojowi endodoncji, wciąż zdarzają się przypadki niepowodzenia zabiegu. Problem z usunięciem stanu zapalnego może wystąpić także przy ponownej próbie leczenia endodontycznego. Wówczas następuje konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego zwanego fachowo apektomią, czyli resekcji wierzchołka korzenia zęba. Dowiedz się, jak wygląda przebieg leczenia oraz czy są możliwe przeciwwskazania lub powikłania.

Szynowanie zębów włóknem szklanym

Szynowanie zębów wykonuje się w celu unieruchomienia rozchwianych zębów. Przedstawiamy, czym jest szynowanie zębów z wykorzystaniem kompozytów z włókna szklanego, jaka jest cena takiego zabiegu oraz w jakich sytuacjach warto go wykonać.

Co to jest lakowanie bruzd zębowych?

Bruzdy i szczeliny zębowe mogą przyczyniać się do większego rozwoju bakterii w jamie ustnej. Ratunkiem w tej sytuacji jest zabieg profilaktyczny znany jako lakowanie bruzd zębowych. Dziś wyjaśniamy, czym jest ten zabieg, jak przebiega, jakie efekty daje i ile kosztuje?

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
biuro@allecoudent.pl
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Ostatnie aktualności

Realizacja Empressia

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.